Szökött rabot fogtak el Budapesten

2003. 08. 14. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bűnpártolással gyanúsította meg T. Lajost a fővárosi X. kerületi rendőrkapitányság, miután együtt tartózkodott a két hónapja szökésben lévő Sinkó Józseffel, akit az ORFK kommandósok segítségével fogott el szerdán a fővárosban – tájékoztatta lapunkat a kerületi kapitányság vezetője, Gáborján-Szabó Attila ezredes.
A fegyveres rablásokért kiszabott 14 éves börtönbüntetéséből négyet ült le Sinkó József, aki június 22-én szökött meg a fővárosi Kozma utcai börtönből. Információink szerint jól előkészített és megtervezett akcióról volt szó. Akkor kutyákkal és helikopterrel indultak keresésére, de végül sikerült kereket oldania. Yazbekné Szabó Katalin, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának szóvivője lapunkat akkor úgy tájékoztatta: miközben az intézmény lakói sétára vonultak ki, Sinkó József és rabtársa, J. Béla az öt méter magas kerítésen felkapaszkodott, azonban a felügyelők J. Bélát elfogták, Sinkónak viszont sikerült elmenekülnie. Az őrtoronyban ülő biztonságiak lövéseket adtak le, a célzott lövést azonban nem kockáztathatták meg a járókelők miatt. Sinkó rabruhájának nadrágjából és cipőjéből menekülés közben kibújt, azokat a kerítésen fennakadva találták meg.
Hárskúti Gábor alezredes, az ORFK célkörözési alosztályának helyettes vezetője lapunknak elmondta: a két hónapja keresett férfit társával szerdán az Üllői úton közlekedő 50-es villamoson fogták el kommandósok segítségével. Az utasok nem voltak veszélyben. A rendőri információk ellenére Sinkónál nem találtak fegyvert, s a húsz civil rendőrnek könnyű dolga volt. Hárskúti úgy véli, hogy Sinkó először bújhatott elő rejtekhelyéről, mert olyan fehér volt a bőre, mint a tej. Ráadásul ez volt az első és talán az egyetlen olyan alkalom, amikor testközelből csaphattak le rá. Ha mindez utcán történik, lehetősége lett volna elmenekülni – fejtette ki az alezredes.
Információink szerint Sinkót több társa is segítette kívülről, s úgy tudjuk, Pest megye környékén bujkálhatott. Gáborján-Szabó Attila ezredes hozzátette: a bűnpártolással gyanúsított T. Lajos azt vallotta, hogy véletlenül ismerte meg Sinkót, akit visszaszállítottak a börtönbe, s fogolyszökés miatt eljárást indítottak ellene.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.