Enyhe büntetés Simek Kittinek

A Somogy Megyei Bíróság nem jogerősen emberölés miatt egy év nyolc hónapos, három év próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a fiatalkorú Simek Kittit, aki az elmúlt év augusztus 31-én tótújfalui házukban egy pisztollyal fejbe lőtte nevelőapját. Édesanyja, Simek Zoltán Jenőné hét hónapos, két év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetést kapott. A védők és a vádlottak elégedettek az általuk méltányosnak tartott döntéssel.

2003. 09. 05. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tanúként hallgatta meg az ítélethozatal előtt a bíróság azt a pszichológust, aki a bűncselekmény után Simek Kittit kezelte. A szakember beszámolt a kislányt ért megaláztatásokról, amelyről megjegyezte: ilyen esetekben gyakoribb, hogy önmaga ellen fordul az áldozat, ám ebben az esetben a szenvedést okozóra irányult az erőszak.
Az ügyész perbeszédében mindkét vádlott esetében végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását javasolta. Mint mondta, nem bizonyosodott be, hogy a meggyilkolt férfi zaklatta Kittit, vagy terrorban tartotta volna családját.
Az elsőfokú ítélet szerint tavaly augusztus 31-én este a tótújfalusi házban Simek Kitti és édesanyja takarított, míg S. Vilmos számítógépezett, s néha ellenőrizte a nők munkáját. Később lefeküdt aludni, ekkor Kitti – anélkül, hogy édesanyját beavatta volna tervébe – a hálószobában lévő fiókból előhúzta a férfi kilenc milliméteres, csőre töltött pisztolyát, és közvetlen közelről fejbe lőtte. A család ijedtében eltakarította a nyomokat, ám egy ismerősük két nap múlva értesítette a rendőröket. Kitti a rendőrségen bevallotta tettét, s a bíróságon is következetesen nyilatkozott, mint ahogy édesanyja is.
Az ítélet indoklásában elhangzott: a meghozott ítélet a minimumhoz közelítő, ám ez nem azt az üzenetet kívánja közvetíteni, hogy az elsőrendű vádlott bocsánatos bűnt követett volna el. A bíróság rámutatott: S. Vilmos alá-fölé rendeltség szerint alakította a család életét, amelyben felesége és a gyermekek voltak alul. Minden cselekedetüket a férfi elvárása és normái szerint tették. A meggyilkolt S. Vilmos nem riadt vissza a testi és lelki megaláztatásoktól. Ezt a legtöbb tanú megerősítette. A kislány azt is elmondta a tárgyaláson, hogyan zaklatta, alázta meg nevelőapja már gyermekkora óta. A szomszédok, ismerősök többször sérülések nyomait látták a kislányon és édesanyján. A bíróság aláhúzta: a történtekben jelentős volt az áldozat ráhatása. A pszichológus szakértő is úgy vélte: Kitti kezelhetetlensége éppen a lelki és testi terrortól alakulhatott ki.
Végül az ügyész súlyosbításért, a védelem pedig enyhítésért fellebbezett.
Néder Zoltán, a kislány védője lapunknak elmondta: elégedett, mert szerinte méltányosan döntött a bíróság. Kiss Attila, az anya ügyvédje hozzátette: ha az ügyészség elfogadta volna az ítéletet, ők sem fellebbeztek volna.
Simek Kitti és édesanyja nem kívánt nyilatkozni, de láthatóan megnyugvással vették tudomásul, hogy ugyan bűnösnek mondták ki őket a bíróságon, de enyhe és nem letöltendő büntetést kaptak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.