Tanúként hallgatta meg az ítélethozatal előtt a bíróság azt a pszichológust, aki a bűncselekmény után Simek Kittit kezelte. A szakember beszámolt a kislányt ért megaláztatásokról, amelyről megjegyezte: ilyen esetekben gyakoribb, hogy önmaga ellen fordul az áldozat, ám ebben az esetben a szenvedést okozóra irányult az erőszak.
Az ügyész perbeszédében mindkét vádlott esetében végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását javasolta. Mint mondta, nem bizonyosodott be, hogy a meggyilkolt férfi zaklatta Kittit, vagy terrorban tartotta volna családját.
Az elsőfokú ítélet szerint tavaly augusztus 31-én este a tótújfalusi házban Simek Kitti és édesanyja takarított, míg S. Vilmos számítógépezett, s néha ellenőrizte a nők munkáját. Később lefeküdt aludni, ekkor Kitti – anélkül, hogy édesanyját beavatta volna tervébe – a hálószobában lévő fiókból előhúzta a férfi kilenc milliméteres, csőre töltött pisztolyát, és közvetlen közelről fejbe lőtte. A család ijedtében eltakarította a nyomokat, ám egy ismerősük két nap múlva értesítette a rendőröket. Kitti a rendőrségen bevallotta tettét, s a bíróságon is következetesen nyilatkozott, mint ahogy édesanyja is.
Az ítélet indoklásában elhangzott: a meghozott ítélet a minimumhoz közelítő, ám ez nem azt az üzenetet kívánja közvetíteni, hogy az elsőrendű vádlott bocsánatos bűnt követett volna el. A bíróság rámutatott: S. Vilmos alá-fölé rendeltség szerint alakította a család életét, amelyben felesége és a gyermekek voltak alul. Minden cselekedetüket a férfi elvárása és normái szerint tették. A meggyilkolt S. Vilmos nem riadt vissza a testi és lelki megaláztatásoktól. Ezt a legtöbb tanú megerősítette. A kislány azt is elmondta a tárgyaláson, hogyan zaklatta, alázta meg nevelőapja már gyermekkora óta. A szomszédok, ismerősök többször sérülések nyomait látták a kislányon és édesanyján. A bíróság aláhúzta: a történtekben jelentős volt az áldozat ráhatása. A pszichológus szakértő is úgy vélte: Kitti kezelhetetlensége éppen a lelki és testi terrortól alakulhatott ki.
Végül az ügyész súlyosbításért, a védelem pedig enyhítésért fellebbezett.
Néder Zoltán, a kislány védője lapunknak elmondta: elégedett, mert szerinte méltányosan döntött a bíróság. Kiss Attila, az anya ügyvédje hozzátette: ha az ügyészség elfogadta volna az ítéletet, ők sem fellebbeztek volna.
Simek Kitti és édesanyja nem kívánt nyilatkozni, de láthatóan megnyugvással vették tudomásul, hogy ugyan bűnösnek mondták ki őket a bíróságon, de enyhe és nem letöltendő büntetést kaptak.
Megkérdeztük Rost Andreát: kétgyermekes édesanyaként mit szól ahhoz, hogy Magyar Péter szerint vegyen újat magának, akinek külföldön él a gyermeke?