A huszonnyolc éves Bódi Zsolt 2000. július 4-én összeveszett barátnőjével, akivel nem éltek túl jól. Csalódottságában elhatározta, ismét öngyilkosságot követ el, de ezúttal nem kötelet vett magához, hanem egy korábban beszerzett Browning pisztolyt. A fegyverrel a belvárosba indult, és az Andrássy úton sétálva háromtagú, hangoskodó társaságra lett figyelmes. A jókedv annyira irritálta az elkeseredett férfit, hogy amikor az Oktogonnál lévő McDonald’s étteremben újra megpillantotta a fiatalokat, végzetes döntést hozott: nyugodt léptekkel bement az üzletbe, és szó nélkül, közvetlen közelről kettejüket fejbe, harmadik társukat pedig hátba lőtte. A gyorsétteremben pánik tört ki, s megindult a tömeg kifelé. Bódi Zsolt az Aradi utca felé vette útját, ahol két huszonéves férfi sétált. Az egyiket hasba lőtte, a másiknak a lába elé, a földbe lőtt. A kiérkező rendőröknek Bódi megadta magát. Az étteremben lelőtt három fiatal közül kettő a kórházban meghalt, társuk és az utcán eltalált férfi életveszélyesen megsebesült.
A vádlott személyisége olyan fokban veszélyes a társadalomra, hogy indokolt megfosztani a feltételes szabadon bocsátás lehetőségétől – indokolta a jogerős döntést a Fővárosi Ítélőtábla tanácsvezetője a tegnapi tárgyaláson. Megjegyezte: Bódi Zsolt cselekményében kirívó a motiválatlanság. Amikor Bódi halálos nyugalommal lelőtte az asztalnál ülő három fiút, még hallotta a halálsikolyukat – ismertette a vádlott vallomását a bíróság. Azzal, hogy a férfi nyilvános, zsúfolt helyen lövöldözött, súlyosan megzavarta a köznyugalmat és az állampolgárok biztonságérzetét – emelte ki a tanácsvezető.
Bódi Zsoltot a Fővárosi Bíróság februárban bűnösnek mondta ki, és életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélte. Az elsőfokú határozat szerint legkorábban 35 év múlva bocsáthatták volna feltételesen szabadon. Az elmeorvos szakértő akkor megállapította, hogy Bódi pszichopátiás, szociopátiás, narcisztikus személyiségzavarral küzd, mindezek azonban nem befolyásolták tetteit. A vádlott céltudatosan, egyenes szándékkal követte el a gyilkosságokat – érvelt a bíróság. Az ítélőtábla szerint az elsőfokú tanács megalapozott és körültekintő döntést hozott, ezért megállapításait elfogadta. A kiemelkedő súlyú bűncselekmény mellett ugyanakkor igen csekély mértékben vehetők csak figyelembe az olyan enyhítő körülmények, mint például a büntetlen előélet, a beismerő vallomás vagy a súlyos személyiségzavar. Ez meg sem közelítette a kóros szintet, és nem korlátozta az elkövetőt cselekménye társadalmi veszélyességének felismerésében.
Súlyosbító körülményként vette figyelembe a táblabíróság, hogy Bódi Zsolt veszélyes eszközzel, áldozatainak esélyt sem adva követte el cselekményét.
Megszólalt Jákob Zoltán a budapesti raktártűzről