Belovics Ervin legfőbb ügyészhelyettes lapunknak leszögezte: a bíróság ténybeli megállapításait felülvizsgálati eljárásban nem lehet támadni, még akkor sem, ha ordít az ítéletből a tévedés. Hozzátette: éppen ő volt az, aki az előző másodfokú eljárásban a két vádlott tekintetében megalapozatlanság miatt kérte a bíróságot az új eljárás lefolytatására, amelynek helyt is adott akkor a bíróság. A legfőbb ügyész helyettese szerint alaposan megvizsgálták a jogerős ítélet indoklását, de nem találtak benne a felülvizsgálati eljárás megindításához szükséges feltételeket – állította.
Ismert: Tocsik Márta büntetőperében április elején a Legfelsőbb Bíróság (LB) felmentette Tocsik Mártát és Liszkai Pétert, az ÁPV Rt. egykori jogászát a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó csalás bűntette alól. Szokai Imrét, az ÁPV Rt. volt elnökét ugyanakkor hanyag kezelés miatt 1 év hat hónap, két év próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte. A privatizációs szervezet volt vezérigazgatóját és igazgatótanácsának egykori tagjait egy-másfél év felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte a legfőbb bírói fórum.
Bűncselekmény hiányában felmentették az előbb befolyással üzérkedéssel, majd zsarolással vádolt Bodvai Lászlót, az MSZP parlamenti képviselőjét, egykori pénztárnokát és Budai Györgyöt, az SZDSZ holdudvarához tartozó vállalkozót, akiknek Tocsik Márta öszszesen 343 millió forintot utalt át a 804 milliós sikerdíjából. Vitos Zoltánt, az Arány Rt. vezetőjét – aki a vádban a Boldvai László által elkövetett cselekmény bűnsegédjeként szerepelt – 150 ezer forint pénzbüntetésre ítélte az LB.
A Legfőbb Ügyészség a jogerős ítélet előtti perbeszédében Boldvai és Budai cselekményéről kifejtette: az elsőfokú bíróság esetükben nem indokolta meg, hogy miért mentette föl őket. Az ítélet hol bizonyítottság, hol pedig bűncselekmény hiányára hivatkozott.
Az ügyész rámutatott, hogy a Fővárosi Bíróság olyan cég alkalmazottjának a tanúvallomását fogadta el, mint a vádlottakat kimentő nyilatkozatot, amelyet jelentős vállalkozói szerződés köt az MSZP-hez. A vád képviselője érthetetlennek tartotta azt is, hogy a bíróság nem emelte a bizonyítékok körébe Tocsik úgynevezett pizsamás vallomását sem, amelyben arról beszélt a rendőröknek, hogy a sikerdíj egy része Budai és Boldvai cégéhez került. Ezért az ügyészség alkalmatlannak tartotta, hogy a két vádlott esetében végleges döntést hozzon a bíróság.
Kiderült, hogy mi okozta a raktártüzet a Soroksári úton