Bűntársát ölte meg

Nyereségvágyból, aljas indokból elkövetett emberölés miatt jogerősen tizenöt évi fegyházbüntetésre ítélte a Fővárosi Ítélőtábla tegnap Csobay Lászlót, aki korábban a bombagyárosként elhíresült Dietmar Clodo pénzhamisítási ügyének is vádlottja volt.

2003. 10. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A táblabíróság tegnap tizenöt évi fegyházra változtatta a Csobay Lászlóra első fokon kiszabott húszévi szabadságvesztés-büntetést.
A jogerős döntés szerint a férfi – aki a bombagyáros Dietmar Clodo pénzhamisítási ügyében ötévi fogházbüntetést kapott, 1996. augusztus 9-én a Dunavarsányhoz tartozó Damariba szigeten lévő házában fejbe lőtte a hatvannyolc éves örkényi T. Mihályt. Értékeit, két mobiltelefonját is elvette tőle. A holttest bokájára kötelet kötött, annak másik végét pedig az áldozat Mercedeséhez rögzítette, majd a háztól hetvenméternyire elvonszolta, ahol egy ismeretlen társával elásta.
A gyilkosság előzménye az, hogy Csobay csaknem kétmillió forinttal tartozott T. Mihálynak, abból a pénzből vette meg a pénzhamisításhoz szükséges nyomtatót. Ám bűntársának adósa maradt, s az elszámolási vitát végül a halálos lövés zárta le.
Még aznap Csobay hamis adásvételi szerződést készített T. Mihály Mercedesére, valamint a másik autójára is. Az utóbbi kocsiért estefelé elment T. Mihály birtokára, hogy az őröktől – a szerződés felmutatása ellenében – elkérje, ám kérését nem teljesítették.
Az idős ember eltűnése után a dabasi kapitányság nyomozói átvizsgálták Csobay házát. Itt megtalálták az áldozat személyes használati tárgyait, kiderült az is, hogy a Mercedes nem Csobayé, mégsem gyanúsították meg a gyilkosság elkövetésével. Két évvel később a dabasiak rájöttek, hogy hibáztak, s a vizsgálat újra megindult. Ekkor találták meg Csobay telkén a holttestet.
Mindezt még mindig nem találták elég alapnak ahhoz, hogy a telek gazdáját bűncselekmény elkövetésével gyanúsítsák, s 1999 augusztusában újra lezárták az aktákat. Később az ORFK átvette az ügyet, így kerülhetett végül is Csobay a bíróságra.
A gyilkos fegyver nem került ugyan elő, és a vádlott mindvégig tagadott, a táblabíróság szerint azonban bűnösségét számos bizonyíték támasztja alá.
A bíróság a büntetés nagyságának megállapításánál figyelembe vette, hogy a vádlott izomsorvadása miatt mozgásában korlátozott, ám azt súlyosbító körülményként értékelte, hogy a gyilkosságot egy más ügyben ellene folyó büntetőeljárás idején követte el.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.