Jelenleg tanúkihallgatásokat tartanak a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatalban a vesztegetéssel, hivatali visszaéléssel és más bűncselekményekkel gyanúsított Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság közbiztonsági igazgatójának, K. János alezredesnek és gazdasági igazgatójának, R. Gyulának az ügyében – tájékoztatta lapunkat Vitéz Miklós főügyészhelyettes. A huszonhárom eset körülményeinek okirati bizonyítékait már lefoglalták a házkutatásokon. Vitéz Miklós elmondta: a nyomozók most a tanúktól – főleg azoktól, akik a sajtóhírek nyomán jelentkeztek – várják, hogy beszámoljanak a rendőrök viselt dolgairól. Ezután dől el, hogy megneveznek-e újabb gyanúsítottakat.
Ismeretes, K. Jánost nyolcrendbeli hivatali visszaéléssel, kétrendbeli minősített vesztegetéssel, bűnsegédként elkövetett lőfegyverrel visszaéléssel gyanúsítják, míg R. Gyula kétrendbeli hivatali visszaélés, minősített vesztegetés és csalás miatt vonható felelősségre. A gyanú szerint a főtisztek barátaikat, ismerőseiket juttatták jogtalan előnyökhöz. Az ügyészség két vállalkozót is meggyanúsított. A nyomozás a BM Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálatának feljelentése alapján indult két-három évvel ezelőtt.
*
Őrizetbe vettek tegnap két tiszaújvárosi rendőrjárőrt és két MÁV-alkalmazottat, akik rendszeresen olajszármazékokat szállító vasúti szerelvényeket csapoltak meg – tájékoztatta lapunkat Martossy György, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség szóvivője. Mint arról beszámoltunk, szerdán érték tetten a gyanúsítottakat, amint egy vasúti szerelvény tankerjéből kőolajszármazékot akartak lecsapolni. A rendőrök augusztus óta, alkalmankénti 50 ezer forintért, őrszemként nyújtottak segítséget a vasutasoknak. A kár megközelíti a 1,5 millió forintot. A két rendőrt beosztásából felfüggesztették, egyikük munkaviszonyát megszüntették.
Nagy Bandó András ideges: ezt mondta, amikor Magyar Péter saját szavazóit gyalázó kijelentéseiről kérdeztük