Az új büntetőeljárási törvény úgy rendelkezik, hogy legfeljebb három évig tarthat az előzetes letartóztatás. A kábítószerügyben decemberben járt volna le a határidő, de mivel a legközelebbi tárgyalást a bíróság februárra tűzte ki, tegnap három vádlottat – lakhelyelhagyási tilalom mellett – szabadon bocsátottak. Hat társukat már korábban kiengedték, egyikük pedig egy másik ügy miatt jogerős börtönbüntetését tölti.
Emlékezetes: S. Ferenc, a XI. kerületi rendőrség volt főhadnagya Szávától 4,1 kilogramm hasist vásárolt, amit ötszázezer forintért akart eladni. A kiszemelt vevő azonban együttműködött a rendőrséggel, így a kommandósok elfogták őt és társait Székesfehérvárott. A tíz vádlottat jelentős mennyiségű kábítószerrel való visszaéléssel, kétrendbeli csalással, négyrendbeli közokirat-hamisítással és lőszerrel való viszszaéléssel vádolja az ügyészség. Az érintettek azzal védekeztek, hogy rendőrségi akcióban vettek részt.
Száva ügyvédje, Dániel Péter a tárgyalássorozat egyik júliusi napjára beidéztette Kovács Lászlót, a IV. kerületi rendőrkapitányság alezredesét, aki elmondta, hogy a vádlott több esetben információkat adott neki kábítószeres ügyekről. Az értesüléseket a rendőr minősített jelentésekbe foglalta, majd elküldte a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálatának. A bíróság bekérette a jelentéseket, de a szolgálat közölte: náluk nincs, de tudnak arról, hogy a Fővárosi Ügyészségi Nyomozó Hivatalban léteznek ilyenek. A hivatal vezetője elismerte, hogy náluk vannak a jelentések, de azok államtitoknak minősülnek. A beismerést Dániel Péter lapunknak bizonyító erejűnek nevezte. Kiderült az is, hogy az ORFK-n is fellelhetők a rendőrtiszt jelentései. Ezt el is ismerték, de azok tartalmáról nem, csak arról tájékoztatták a bíróságot, hogy a rendőrtiszt 2000. november 22-én, 23-án és 30-án találkozott Szávával. Ugyanakkor az is tény, hogy Száva ellen az ügyészség november 20-án bocsátotta ki az elfogatóparancsot. Kovács alezredes erre azt állította, hogy 2000 augusztusában és szeptemberében is beszélgetett Szávával, amiről szintén készített írásos dokumentumot, amely vélhetőleg a BRFK-n van. Ott azonban nincs nyoma, s most a bíróság arra keresi a választ, hogy a budapesti rendőrök hova küldhették el a dokumentumokat.
A bíróság tegnapi zárt tárgyalásán egy olyan tanút hallgatott meg, aki önként jelentkezett, de csak a vádlottak távollétében kívánt vallomást tenni.
Összeverték a románok, mert magyar - videó