Vádjavaslat a volt légiós ellen

Tizenhat kínai büfé és élelmiszerüzlet kirablásával gyanúsítja a BRFK vizsgálati főosztálya a francia idegenlégióból június elején visszahozott huszonhat éves H. Viktort és társát, H. Tamást – tájékoztatta lapunkat a BRFK osztályvezetője, Fülöp Valter rendőrőrnagy. Hozzátette: a bűnszövetségben, társtettesként elkövetett rablással gyanúsított fiatalok ügyét a BRFK vádemelési javaslattal átküldte az ügyészségre.

2003. 10. 03. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Interpol körözése alatt állt H. Viktor egy évig szolgált a légióban, ahol ötéves szerződést írt alá. Amikor a nemzetközi nyomozó szerv operatív információi alapján kiderült, hogy a férfi Hámori Ferenc néven szignálta a szerződést, a légió parancsnoksága viszszahívta dél-afrikai gyakorlatáról, és kiadta a magyar hatóságoknak. Már akkor nyilvánvaló volt, Magyarországon szerezte be a hamis okiratot, amellyel tavaly január végén távozott Franciaországba – mondta el Fülöp Valter. A két bűnöző ugyanis 2002. január 28-án lebukott egy II. kerületi, Margit körúti közért kirablásakor. Akkor a kerületi járőrök elfogták H. Tamást, de társa elmenekült, s néhány nappal később Franciaországba távozott. Az őrizetbe vett huszonegy éves fiatalember mindent bevallott, bár később visszavonta nyilatkozatát; H. Viktor azonban nem működik együtt a hatóságokkal – fejtette ki az osztályvezető.
A bűntársak évek óta barátságban álltak. A stabil háttérrel, állandó munkahellyel, értelmiségi szülőkkel rendelkező – vizsgálói szerint nem bűnöző alkatú – fiatalok két éve határozták el, hogy kisebb rablásokat követnek el – mondta el Fülöp Valter. Többnyire fizetésüket egészítették ki, de úgy tűnik, hogy kedvüket is lelték a súlyos bűncselekmények elkövetésében. Ezekhez a bűnügyi krónikákban és a filmekben is látott símaszkot, valamint lőfegyvernek jogi értelemben nem minősülő pisztolyokat vásároltak. Legtöbbször H. Viktor édesanyjának Seat Ibizáját használták menekülésre. Az osztályvezető megjegyezte: a szülők persze mindezekről nem tudtak.
Módszerük rendkívül egyszerű, de hatásos volt: vásárlást színlelve mentek be az üzletbe, majd a megfelelő pillanatban felhúzták a maszkot, és előre megbeszélt szereposztásban a bevétel átadására kényszerítették a pénztárosokat.
Fülöp Valter közölte: a bűncselekmények 2001. szeptember 28-án kezdődtek, három kínai büféből kétszázezer forintot vittek el. Később nagyforgalmú – CBA, Plus, Spar, Azúr – üzleteket néztek ki, majd rabolták el azok bevételét. Összesen alig 3,1 millió forintot vittek el az említett üzletekből. Tetteikért öttől tíz évig terjedő szabadságvesztést is kaphatnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.