Három részletben, 95 millió forint vételárat fizetett Juhász Ferenc honvédelmi miniszter, felesége és apósa azért a kétszintes fővárosi luxusingatlanért, amely júniusban került a család tulajdonába – tudta meg lapunk. A Magyar Nemzethez került adásvételi szerződés tanúsága szerint a vevők 28 millió forint foglalót fizettek ez év június 13-án, és 29 milliót kellett átadniuk június 25-ig az ingatlanért, a birtokba adással egyidejű fizetésre pedig 38 milliót jelöltek meg. A házra ugyanakkor a vásárláskor nem jegyeztek be jelzálogot.
Juhász Ferenc tegnapi cikkünkre reagálva tételesen megnevezte azokat az összegeket, amelyből állítása szerint megvették a Lejtő utca 10. szám alatti, 641 négyzetméter alapterületű, németvölgyi telken álló, 272 négyzetméteres házat. A miniszter azt állította: a család 65 millió forint magánvagyonnal rendelkezett, 30 milliót pedig magánjogi szerződéssel kapott kölcsön a vásárláshoz.
Juhász Ferenc felesége, Szendrák Csilla 20 millió forinttal, apósa, Szendrák Béla 33 millióval járult hozzá a ház megvételéhez, amely javarészt kárpótlási jegyből származik – áll Juhász közleményében. Tájékoztatása szerint 12 millió forintot tett még hozzá a vételárhoz a magánvagyonából, amely a vagyonnyilatkozatával is igazolható. – Az ingatlan tetőszerkezetének javítására és szigetelésére három-öt millió forintot tervezek fordítani, amelynek fedezete banki hitel – közölte a miniszter. A politikusnak kölcsönt adó Füzesi István, az orosz kapcsolatokkal rendelkező Eurocast Kft. vezetője lapunknak elmondta: barátságuk alapján nyújtott hitelt a családnak, és biztosítékként jegyeztek be jelzálogot a nevén a miniszter lakására. Juhász nem részletezte, hogy a családtagok hogyan tettek szert magánvagyonra, csak annyit közölt, megtekinthetők a vagyonnyilatkozatok. Nem nyilatkozott lapunknak Szendrák Béla sem. Juhász közleménye nem szól arról sem, hogy a házon már nyáron fejlesztésekbe kezdtek, pedig információink szerint nem kaptak építési engedélyt a helyhatóságtól. Az ingatlan paramétereiről viszont továbbra is állítja, hogy abban négy szoba, egy hall, fürdőszoba, garázs és kert található.
A korábban 142 millió forint irányáron kínált házról szóló hirdetésben azonban öt hálószoba, két fürdőszoba, gépesített konyha, vendéglakrész, különálló fitneszhelyiség és szauna is szerepel. Ha nem túloztak a hirdetésben, belső átalakításokra is szükség lehetett a miniszter által említett állapot kialakításához. A szomszédok szerint jelentős külső fejlesztéseket is végrehajtottak az épületen, amelyek egy részéhez szintén építési engedély kell. Két évvel ezelőtt állítólag teljesen felújították a házat, most viszont újracserepezték a tetőt, vörösréz ereszcsatornákat szereltek fel, teljesen új hőszigetelő ablakokkal és vakolattal látták el az épületet.
A kormány tagjai meg vannak győződve arról, hogy Juhász Ferenc ingatlanvásárlása törvényes és tisztességes volt – mondta Gál J. Zoltán kormányszóvivő. Szerinte „ez nem az első eset, hogy bizonyos sajtóorgánumok, amelyek bizonyos politikai célok szolgálatába szegődtek, megpróbálnak politikai ügyet csinálni magyar polgárok lakásvásárlásából, magánéletéből”. Elmondta: olyan országban szeretne élni, ahol nem turkál senki a miniszterek zsebében. Kifejtette: a kormány úgy gondolja, hogy az ügyet közlő sajtóorgánum, tehát lapunk helyreigazítást fog közzétenni.
***
Bizottság előtt Magyar ügye. Tizenöt napon belül dönt az Országgyűlés mentelmi bizottságának elnöke arról, hogy mi legyen azoknak a beadványoknak a sorsa, amelyek Magyar Bálint oktatási miniszter vagyoni helyzetének vizsgálatát, illetve egy összeférhetetlenségi eljárás megindítását szorgalmazzák. Az ellenzék szerint az oktatási miniszter vagyonnyilatkozatának valóságtartalmát azért kell megvizsgálni, mert a bevallott vagyonból nem vezethető le egy nagy értékű ingatlan megvásárlása.
"Ez a hely a hazám" - mutatjuk az év egyik legszebb magyar dalát! - videó