Maffiaper kezdődött Budapesten

Vallomást tett a Fővárosi Bíróságon L. Tamás rendőr százados, aki a vádhatóság szerint egy bűnözői csoport cselekményeihez nyújtott segítséget. A tegnap kezdett perben a tizenhét vádlott között a harmadrendű az az Elek József, akit az ügyészség a szervezett alvilág vezető személyiségének tart. Ő jogerősen harmincmillió forint óvadék fejében szabadlábon védekezhetne, ám a mai napig nem fizette ki az összeget.

2003. 11. 25. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ügyészség zsarolás, emberrablás, csalás, hivatali visszaélés, kifosztás, súlyos testi sértés és más, súlyos bűncselekmények miatt állította bíróság elé a tizenhét vádlottat.
Az elsőrendű vádlott megismerkedett a negyedrendű vádlottal, a Falcon Bróker Kft. milliós tartozásokat felhalmozó egykori tulajdonosával, S. Sándorral. Ellene büntetőeljárás folyt, s annak fejében, hogy S. Sándor kiadja a cég üzletfeleinek adatait, Sz. Sándor segítséget nyújtott a nyomozás meghiúsításában. Ugyanis Sz. Sándor politikai, alvilági, illetve igazságszolgáltatási kapcsolataival mindent el tudott intézni – fogalmazott a tárgyaláson L. Tamás.
A falconos férfi és Sz. Sándor érdekszövetsége volt az alapja a vádiratban taglalt bűncselekmény-sorozatnak. Mindezekhez segítséget nyújtott a másodrendű vádlott, L. Tamás rendőr százados, aki a bíróság előtt kiváló rendőrnek vallotta magát, a kiképzők között pedig a legjobbnak. Elek József pedig üzleti kapcsolatban állt Sz. Sándorral, bár a rendőr százados úgy vélte a tárgyaláson, hogy Sz. Elek biztonsági főnöke volt. Mindenesetre a falconos S. Sándor pénzügyi tanácsaival látta el Eleket és Sz. Sándort is.
A vádirat szerint P. Sándor ügyvédet több mint negyvenmillió forintjától szabadították meg. Először eladni kívánt vendégházába csalták, ott feleségével együtt fogva tartották, majd a milliókat kivetették vele a bankjából.
A rendőr százados – állítása szerint – Szemjon Mogiljevics megbízásából felkérte két rendőrismerősét, hogy nyújtsanak segítséget egy kínai cigarettakereskedő elrablásához. Végül a két felbérelt rendőr jelentette az esetet a Nemzetbiztonsági Hivatalnak, így az emberrablásból nem lett semmi.
A vádirat másik pontja szerint Sz. Sándorék kitalálták, hogy egy tehetős orgoványi vállalkozótól pénzt csikarnak ki, az akciót rendőrségi intézkedésnek színlelik majd a másodrendű vádlott segítségével. A rendőr százados mindent szállított: BIT-es autórendszámot, rendőrségi feliratokat, igazolványokat, valamint egy zacskó porcukrot. Ez arra kellett, hogy a vállalkozó kocsijába csempészve a kábítószernek kinéző port intézkedhessenek.
A férfit megverték, autójukba tuszkolták, majd Elek József közölte, hogy Szemjon Mogiljevicsnek tartozik 50 millió forinttal, és most azért vannak itt, hogy ezt a pénzt visszavegyék tőle. A 21 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedő vállalkozót végül elengedték, de később telefonon többször fizetésre szólították.
A rendőr százados – a vádirat szerint – a BM központi nyilvántartójából kért le személyes adatokat, amivel elősegítette társai cselekményét. Ezt a tárgyaláson elismerte. A bűncselekményekben ugyanakkor nem ismerte el felelősségét, de nem vitatta, hogy a helyszíneken megjelent. Szerepét kisebbítve adta elő a történteket. Azt is elmondta, hogy ismerte ugyan vádlott-társait, Elekről is hallotta, hogy „meleg ember”, azaz veszélyes, ezzel azonban bűncselekményt nem követett el, csupán nem volt elég körültekintő. A tárgyalás egy hét múlva Elek József meghallgatásával folytatódik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.