Szűcs Béla a csütörtöki döntés kapcsán elmondta: szerinte ez nem más, mint politikai támadás, ami mögött egyéni polgármesteri ambíciók is vannak. A tizenhárom tagú testületből kettő Fidesz-, egy képviselő pedig MIÉP-es támogatással nyert a választásokon. A többiek függetlenként indultak, de információink szerint a pártszimpátiák alapján a jobb- és a baloldal erőviszonyai kiegyenlítettek. MSZP-s támogatással csak Szűcs Béla polgármester nyert, a 2002-es választásokon immár harmadszor. A három hónapon belül esedékes időközi választáson esélyes jelöltként emlegetik Szilágyi Attilát, aki a tegnapelőtti képviselő-testületi ülésen alpolgármesteri megbízatást kapott, illetve Borbély Gyula önkormányzati képviselőt.
Mivel Szűcs Béla MSZP-támogatással indult, szerettük volna az ügyről megkérdezni Oláh Józsefet, a szocialisták elnökét, ám sem ő, sem más megyei szervezet nem kívánt nyilatkozni a kabai kérdésről. A térség fideszes országgyűlési képviselője, Arnót Sándor viszont elmondta, a testület és a polgármester közötti feszültség már nyáron is érezhető volt, ám az augusztusi várossá avatási ünnepséget követően úgy látszott, hogy megoldódnak a problémák. Az ősz folyamán azonban újra felszínre kerültek az ellentétek. A politikus szerint a lehetetlen helyzet kialakulásához hozzájárult az is, hogy a polgármester és a jegyző túl sokat voltak táppénzen. Szilágyi Attila cáfolta, hogy politikai indíttatásból történt volna az önfeloszlatás.
Az önfeloszlatást kezdeményező előterjesztés egyebek között sérelmezi, hogy a polgármester a képviselők tudta és jóváhagyása nélkül vállal rendszeresen kötelezettséget költségvetési fedezet nélkül, nem vagy késve ismerteti a hivatalos okmányokat a képviselő-testülettel, rendszer, hogy csak a testületi ülés előtt kapják meg az előterjesztéseket, így nem tudnak érdemi döntést hozni, s ezzel anyagi hátrányt is okoznak a településnek.
Soltész Miklós alaposan eligazította Mellár Tamást: ezért sem fognak önök bekerülni a következő parlamentbe