Németországban R. Attilát 1996-ban három év, míg 2001-ben négy és fél év börtönbüntetésre ítélték kábítószer-kereskedelem és engedély nélküli fegyvertartás miatt. Utóbbi büntetésekor kórházba került, ahonnan megszökött, és Magyarországon élő édesanyjának sóskúti házában húzta meg magát. Az Interpol német irodája nemzetközi körözést adott ki ellene, a magyar hatóságok pedig tavaly felderítették búvóhelyét. Az ORFK bevetési egységének hat kommandósa tavaly január 30-án reggel körülvette a sóskúti házat, és hangosbeszélőn többször is megadásra szólították fel R. Attilát. A házból az édesanya, annak másik fia és barátja kijött, de azt közölték, hogy R. Attila előző este ismeretlen helyre távozott.
Amikor a felfegyverzett, álarcot viselő, golyóálló pajzzsal is felszerelkezett kommandóegység behatolt a családi házba, a férfi egy tapétavágó késsel rájuk támadt – állapította meg a bíróság. Mivel előzőleg samponnal kente be egész testét, a dulakodásban rendre kicsúszott a rendőrök fogásából. A férfi agreszszívan védekezett, egyfolytában szúrt és csapkodott kezével. Az egyik kommandóst a halántéka és a szeme között szúrta meg, egy másikat a füle alatt. A dulakodáskor az egyik sérült rendőr hátán lévő Uzi géppisztoly R. Attila keze ügyébe került, ezt tűzkész állapotba helyezte, majd leadott két lövést. Az egyik rendőr jobb lábát sebesítette meg a lövedék. A sérülések nem voltak életveszélyesek, de a ténylegesnél súlyosabb következményekkel is járhattak volna. A férfi az eljárásban azzal védekezett: nem volt rajta a szemüvege, ezért nem látta a kommandósokat. Azt hitte, németországi kábítószer-kereskedők törtek rá, hogy végezzenek vele.
A Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal több emberen, hivatalos személy sérelmére elkövetett emberölés kísérlete miatt emelt vádat. E bűncselekmény 10-től 15 évig, vagy életfogytig terjedő szabadságvesztéssel sújtható. Az ügyészség képviselője tudomásul vette a 13 év fegyházbüntetést, a vádlott azonban felmentésért fellebbezett.
Kiderült, hogy mi okozta a raktártüzet a Soroksári úton