Egy vállalkozó ölhette meg Szlávyt

Szlávy Bulcsú tetemének kiásása közben csaptak le a rendőrök múlt hét pénteken az 53 éves W. László vállalkozóra, aki beismerte a nyomozóknak, hogy 1997-ben ő betonozta be ismerőse garázsának padozatába a fejbe lőtt holttestet. A gyilkosság elkövetését ugyanakkor nem ismerte el. A férfit emberölés gyanúja miatt tegnap előzetes letartóztatásba helyezte a Budai Központi Kerületi Bíróság.

2004. 01. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rendőrség az 53 éves budapesti vállalkozót, W. Lászlót gyanúsítja a hét éve eltűnt, a balatoni éjszakai élet egyik vezető alakjának, Szlávy Bulcsúnak a meggyilkolásával – jelentették be tegnap az ORFK illetékesei. Lapunk megtudta: a férfit a kilencvenes évek elején azzal gyanúsították, hogy cégével mintegy kétmillió dollárral rövidítette meg a magyar hitelbankot. W. László beismerte azt, hogy ő ásta el és betonozta be 1997-ben Szlávy Bulcsú tetemét egy ismerőse garázsának padozatába. A gyilkosságban viszont ártatlannak vallotta magát – tájékoztatott lapunk érdeklődésére Búza János, a férfi védője.
Az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságának (SZBEI) főosztályvezetője, Zsombok György alezredes elmondta: az áldozat 1997 nyarán tűnt el, de ezt hivatalosan senki nem jelentette be, s rendőrségi eljárást sem indíthattak. Hat évvel később azonban olyan adatok birtokába jutott a nyomozó hatóság, hogy okkal lehetett feltételezni: vélhetően gyilkosság áldozata lehetett a Balaton korlátlan uraként jegyzett férfi. Ezért emberölés miatt, ismeretlen tettes ellen eljárást indítottak tavaly februárban, amely a múlt hét pénteki eseményekhez vezetett.
Az SZBEI osztályvezetője, Kovács Lajos ezredes a nyomozás kezdetéről úgy nyilatkozott: Szlávy Bulcsú nyaranta leköltözött egy tihanyi apartmanba, s 20-25 emberét onnan irányította. A csoport védelmi pénzeket szedett a vendéglátóhelyeken, valamint portaszolgálatot látott el – magyarázta az ezredes. Miután Szlávyt 1996-ban a veszprémi rendőrség jogsegélykérelmére visszahozták Spanyolországból, többször konfliktusba keveredett a helyi alvilági csoportokkal, valamint a vendéglátósokkal. Egy éjszakai lokált üzemeltetett W. László is, akitől Szlávy védelmi pénzt szedett, illetve a portaszolgálatot is az ő emberei látták el. A maffiózó és a vendéglátós egy nő miatt került konfliktusba egymással. Informátorunk úgy tudja, hogy Szlávy elcsábította W. László barátnőjét, amit a vállalkozó nem bírt elviselni.
Szlávy Bulcsú utoljára 1997. július 31-én Budapestre indult két testőrével. A rendőrség szerint W. László budaörsi telephelyére ment, de miután a házkutatás nem vezetett eredményre, máshol keresték Szlávy tetemét – magyarázta Kovács Lajos. Olyan embert kerestek W. László ismeretségi köréből, aki nem lakott messze a budaörsi irodától, s akinél 1997 nyarán valamilyen felújítás vagy építkezés folyt. Így jutottak el a XII. kerületi nőhöz, akihez W. László bejáratos volt. A tanúk emlékeztek arra, hogy 1997 nyarán a Székács utcai ház garázsában betemették a szerelőaknát. Ezután kihallgatásra beidézték W. Lászlót. A vállalkozó egy barátjával – aki a rendőrök szerint semmit nem tudott – elkezdte kiásni Szlávy holttestét. Ám a rendőrök is a helyszínen tartózkodtak, s tetten érték a két férfit. A nyomozók őrizetbe vették W. Lászlót, majd folytatták a garázs padlójának kibontását, és egy nejlonfóliába burkolt holttestet találtak az évekkel ezelőtt betonnal kiöntött szerelőaknában. A tetemet számos ismertetőjel és egy névjegykártya alapján Szlávy Bulcsúval azonosították.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.