Nem ismeretlen a gazdasági nyomozók előtt a Szlávy Bulcsú halálával összefüggésben múlt pénteken őrizetbe vett, majd letartóztatott W. László. Információink szerint jelenleg több adóhatósági vizsgálat folyik a számos céggel rendelkező férfi ellen. Nyíregyházán például csalás miatt indult W. László és társai ellen eljárás, amelyről lapunk azért nem tud beszámolni, mert államtitokká minősítették.
A Nyírfa-dosszié néven annak idején elhíresült hírszerzési jelentés tartalmazza a Zefirus Kft. vitatott ingatlanügyleteit (a cégben Baja Ferenc szocialista képviselő is felügyelőbizottsági tag volt). A kft. tulajdonosával, a nyíregyházi Nádasdi Istvánnal 1990-ben W. László megalapította a Nawa 55 Rt.-t – derült ki a cégnyilvántartás adataiból.
Szerettük volna megkérdezni Baja Ferencet, ismeri-e a letartóztatott vállalkozót, de a politikus lapzártáig nem reagált megkeresésünkre.
*
Az emberöléssel gyanúsított vállalkozó egy másik, Békés megyei ügyben is feltűnt: W. László – két üzlettársával – a tönk szélére juttatta a kilencvenéves békéscsabai, volt állami textilgyárat, holott a feladata az lett volna, hogy megszüntesse a veszteségeket és a dolgozók elmaradt bérét kifizesse. Úgy tudjuk, az esetet vizsgálja a rendőrség. Lapunk információi szerint W. László csupán egyszer próbálkozott vendéglátással, amikor a kilencvenes években megvásárolta a balatonakarattyai Rivera diszkót, ami azonban csődbe ment, és később eladta. A szórakozóhely előző tulajdonosától védelmi pénzt szedett Szlávy, s W. Lászlót is erre akarta kényszeríteni. Ebbe azonban a más stílushoz szokott üzletember nemigen akart belemenni, s tárgyalásokat kezdett a „Balaton urával”. Több megbeszélést is folytattak, s a rendőrök szerint Szlávy Bulcsú egy ilyen személyes találkozóra igyekezett halálának napján, 1997. július 31-én. A két fél között ugyanakkor egy másik eset miatt is konfliktus feszült: Szlávy korábban elcsábította a vállalkozó barátnőjét, bár erre a hölgy úgy emlékezett vissza, hogy a maffiózó megerőszakolta. Feljelentést is tett a rendőrségen emiatt.
Az említett júliusi napon Szlávy két testőrével elindult Budapestre. A mobiltelefonja utoljára a budaörsi adótoronyra jelentkezett fel, azaz ott működött utoljára. A testőrök elmondása és a nyomozás megállapításai alapján Szlávy itt kiszállt az autójából, és W. László budaörsi irodájába ment, ahonnan vélhetőleg élve már nem jutott ki. Holttestét a vállalkozó egy nőismerőse garázsának szerelőaknájába betonozta. Mellé helyezett egy 22 milliméteres sportpisztolyt, amit a rendőrök még vizsgálnak, bár valószínűleg azzal lőhették fejbe az áldozatot.
A nyomozók már tudják, ki lehetett a gyilkos és az is biztos, hogy W. László is tisztában van azzal: ki húzta meg a ravaszt. Értesülésünk szerint Szlávy megölésében a vállalkozó egyik közvetlen ismerőse segédkezett, aki szintén a budaörsi irodában tartózkodott akkor július 31-én.
A XII. kerületi garázs tulajdonosa azt vallotta, hogy nem tudott arról, kit temettek a szerelőaknájába, s a tetem kiásásában közreműködő férfi sem tudott terhelő vallomást tenni a gyanúsítottra. Várhatóan azonban a Szlávyval Budaörsre érkező testőrök újabb kihallgatása segítheti a nyomozást. Egyikük jelenleg börtönben van, a másik férfi pedig azóta „tisztes” vállalkozó lett.
A hét év múltán előkerült Szlávy Bulcsú földi maradványaiért több egykori barátja jelentkezett azzal, hogy szívesen megadnák neki a végtisztességet: szeretnék eltemettetni.
Őket alázta meg Magyar Péter az eddig kiszivárgott hangfelvételekben