Január 16-tól hat hónapon át lesz része a szövetség gyorsreagálású erőinek a NATO-nak felajánlott magyar felderítőszázad a kormány döntésének megfelelően, és Szolnokon állomásozva vár bevetésre. A hárommilliárdos költségekből 1,7 milliárdot költenek azokra az eszközökre és felszerelésekre, amelyek eddig nem álltak a honvédség rendelkezésére.
Gáspár Tibor, az összhaderőnemi, logisztikai és támogató parancsnokság vezetőjének tájékoztatása szerint a század felszerelésére csaknem 430 millió forintot fordított a szaktárca, ebből 231-féle eszközt vásároltak, melyek egyharmadát az alakulat létrehozásához kellett beszerezni. Az eszközök egy része azonban még nem érkezett meg Szolnokra, a precíziós mesterlövészpuskák, a fegyverjavító műhelykocsik és az éjszakai figyelőrendszer szállítására tavaszig még várniuk kell a katonáknak.
Táncos László hadműveleti és kiképzési csoportfőnök-helyettes elmondta: a felderítők magas készenléti szakasza öt nap alatt lesz mozgósítható, a század többi egysége pedig harminc napon belül bevethető a humanitárius, válságkezelő és terrorizmus elleni műveletekre, illetve atomválságot kezelő, biológiai vagy vegyvédelmi események felszámolására. A katonák az alapilletmény ötven százalékának megfelelő, 15 ezer forintos pótlékot kapnak, de külföldi szolgálat esetén a fizetésük felett akár 2500-3500 eurót is kereshetnek majd havonta.
Juhász Ferenc honvédelmi miniszter a század bemutatásán arra hívta fel a figyelmet, hogy Magyarország NATO-integrációja akkor valósul meg, ha a hadsereg felszerelése, kiképzése, együttműködési képessége révén alkalmasak leszünk majd más országokkal karöltve különböző feladatok végrehajtására.
Csurka Istvánnak mindenben túl korán volt igaza - az író-politikusra emlékeztek a Terror Háza Múzeumban