A per másik négy vádlottját sem marasztalták el, egyedül Cs. Imre egykori várpalotai rendőrkapitányt mondták ki bűnösnek hivatalos személy által elkövetett közokirat-hamisítás miatt. Ezért másfél éves, három évre felfüggesztett börtönbüntetéssel sújtották.
Sándor István szerint bejött a papírforma. Felmentésének kihirdetése után a bíróság folyosóján az újságíróknak elmondta: hálás az eljáró bírónőnek, mert nem nyugodott bele abba, amit az ügyészségi nyomozók és a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata kreáltak és összehordtak ellene. Hegedűs László, Sándor ügyvédje úgy nyilatkozott: védőként le kell vonnia a következtetéseket, mert a felmentés megkérdőjelezi a büntetőeljárás jogosságát. Ha az eljárás jogerőssé válik, akkor megfontolják, milyen jogi lépéseket tegyenek – fűzte hozzá Hegedűs László.
A Fővárosi Bíróság tegnapi döntése részben jogerős, csak egyes vádpontokban nyújtott be fellebbezést az ügyészség. Az államtitok miatt mindvégig zárt ajtók mögött folyó büntetőperben csak az ítélet rendelkező részét hirdették ki nyilvánosan.
Őket alázta meg Magyar Péter az eddig kiszivárgott hangfelvételekben