A cselekmény kiemelkedően nagy tárgyi súlya miatt tartani lehet N. Gábor szökésétől, elrejtőzésétől, valamint fennáll a veszélye annak, hogy tárgyi bizonyítékok megsemmisítésével, a tanúk befolyásolásával akadályozná az eljárás sikeres lefolytatását – indokolta döntését a Budai Központi Kerületi Bíróság. A végzés ellen a gyanúsított és védője fellebbezett, ezért az nem jogerős.
A volt testőr védője, Zámbó Gyula lapunknak elmondta: amivel N. Gábort a rendőrök gyanúsítják, az nem bűncselekmény. Igaz, védence tudta, hogy W. László meg akarta ölni Szlávyt, de Magyarországon nincs feljelentési kötelezettség. Ráadásul nem N. Gábor kényszerítette Szlávyt arra, hogy elmenjen egy maga szervezte találkozóra – érvelt az ügyvéd.
A Szlávy Bulcsú mellett 1997-ben testőrként dolgozó N. Gábor tudott arról, hogy W. László feljelentette főnökét, aki megerőszakolta a vállalkozó akkori barátnőjét. A testőr a Rivera nevezetű szórakozóhelyen portáskodott, amit W. László bérelt Balatonakarattyán. Szlávyék konfliktusa közszájon forgott az éjszakai életben. N. Gábor elhatározta, hogy megszerzi Szlávy érdekeltségeit: ezért szövetkezett W. Lászlóval a gyilkosságra – értesült lapunk.
*
Szlávy Bulcsú 1997 júliusában egy hétre külföldre távozott. Ezt kihasználva N. Gábor összehívta embereit, s közölte: főnöküket feljelentették, s emiatt hosszabb ideig külföldön marad. Ezalatt ő átveszi az érdekeltségeit. Szlávy azonban hazatért, s rendezni kívánta W. László és a közötte lévő nézeteltérést. Megbeszéltek egy találkozót, de ekkor W. László és N. Gábor már telefonon korábban egyeztetett arról, hogy a vállalkozó megöli vagy megöleti Szlávyt. A testőr vállalta, hogy Szlávy Bulcsút elviszi Budaörsre, a vállalkozó irodájába. A tihanyi apartmanból először július 30-án indult el Szlávy Bulcsú, N. Gábor, valamint a másik testőr, M. Krisztián a budaörsi Bíbor utcai irodába, de ekkor még nem történt semmi. Egy nappal később fejbe lőtték Szlávyt, holttestét a XII. kerületi Székács utcai garázsba betonozták. N. Gábor pár nappal később elment Szlávy budai házába, s elhordta a férfi vagyontárgyait, kocsiját is megszerezte.
Jelenleg szakértők vizsgálják azokat a vérnyomokat, amelyeket a nyomozók a budaörsi iroda két helyiségében találtak. Később derül ki tehát, hogy azok valóban Szlávytól származnak-e – mondta Kovács Lajos ezredes, az ORFK „döglött ügyek” osztályának vezetője.
Kihallgatták tegnap M. Krisztiánt is, aki szintén testőrként dolgozott Szlávy mellett. Őt azonban egyelőre nem gyanúsították meg. A férfit az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságára az egyik vidéki börtönből szállították át, mert kábítószerrel visszaélés miatt jelenleg jogerős büntetését tölti. M. Krisztián vallomásában elmondta, hogy N. Gáborral együtt Tihanyból Budaörsig kísérték egykori főnöküket, de a Pest megyei település egyik parkolójában ő kiszállt, s Szlávy azt mondta neki, hogy majd később telefonál, amikor szüksége lesz rá.
Szentkirályi Alexandra levelet írt Lázár Jánosnak