Az adóhatóság információink szerint azt kérte a BVSC vezetésétől, hogy találjanak kezest, de a zuglói vasutascsapatot évente több tíz millió forinttal támogató MÁV ezt egyelőre nem vállalta el.
Hipszki Mihály, a BVSC ügyvezető elnöke lapunknak megerősítette, hogy felszámolási eljárást kezdeményeztek az egyesület ellen. Kijelentette: egy ügyvédi irodát bíztak meg azzal, hogy megoldást találjon az ügyben, közben a klub anyagi segítség reményében tárgyalásokat kezdett a sportminisztériummal és a gazdasági tárcával is. Április végéig kiderül, hogy az APEH kezdeményezése nyomán megindul-e ténylegesen a felszámolási eljárás – tette hozzá Hipszki Mihály. Szigetvári Viktor, a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium sajtófőnöke lapunknak elmondta: a tárca nem értesült az ügyről, és abban – mivel adótartozásról van szó – nincs is lehetősége segíteni.
Rátonyi Gábor, Zugló polgármestere szerint a BVSC esetleges felszámolása olyan lavinát indíthat el, amelynek más nagy múltú klubok is áldozatul eshetnek. Úgy vélte, a kormány hibát követett el azzal, hogy a sportban drámaian csökkentette az állami szerepvállalást, mert a negyven évig „inkubátorban” tartott egyesületek egy része még ma sem képes önállóan talpon maradni. Mivel a sportklubok a rendszeres testmozgás biztosításával állami feladatot látnak el, ezért az állam kötelessége lenne azok támogatása – fűzte hozzá.
Az 1911-ben alapított és azóta számos olimpiai bajnokot kinevelő vasutasklubban jelenleg csaknem 1300-an sportolnak, közülük többen részt vesznek az athéni nyári olimpiai játékokon.
Orbán Viktor: Ha péntek, akkor rádió – képek