Irakba látogatott Juhász Ferenc

Juhász Ferenc honvédelmi miniszter tegnap délután Irakba utazott. A tárcavezető tárgyal a magyarok lengyel vezetésű hadosztályának parancsnokával, hogy tájékozódjon a lengyel katonák létszámcsökkentéséről, valamint az esetleges spanyol kivonulás utáni helyzetről. Katonai források szerint a puhatolózás azt jelenti, hogy a magyar szerepvállalás is változhat a jövőben.

2004. 03. 26. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Állománygyűlésen találkozik a mai napon a magyar katonákkal Juhász Ferenc honvédelmi miniszter, aki tegnap utazott el a kontingens iraki táborába. A szaktárca vezetője változtatott eredeti programján, hiszen lapunknak nemrég úgy nyilatkozott, hogy csak a magyar sebesültek állapotáról és a váltóalakulat beilleszkedéséről kíván tájékozódni, de az újabb hivatalos közlés szerint tárgyal majd a lengyel vezetésű, többnemzetiségű hadosztály parancsnokával is.
Matyuc Péter, a szaktárca szóvivője az MTI-nek elmondta: a megbeszélésen a miniszter „megvizsgálja a lengyel katonák létszámcsökkentésének körülményeit, és tárgyal az esetleges spanyol kivonulás utáni helyzetről”. Hasonló bejelentést tett Kaszópusztán a horvát védelmi miniszterrel való találkozója után Juhász Ferenc is.
Ez jelentheti a magyar kontingens átszervezését, létszámának csökkentését, de utalhat a szerepvállalás meghosszabbítására vagy további katonák kiküldésére is, hogy pótolják a kieső erőket – közölte egy neve elhallgatását kérő katonai forrásunk. Információi szerint a katonai felderítők nemrég azt közölték a parlament honvédelmi bizottságával, hogy a lengyelek lépése és az iraki káosz miatt erősebb nyomás nehezedhet Magyarországra az Egyesült Államok részéről, hogy a december 31-én lejáró mandátum után se hívjuk haza katonáinkat Irakból, hanem hoszszabbítsuk meg a jelenlétünket a térségben.
Keleti György (MSZP), a honvédelmi bizottság elnöke megerősítette, hogy az ülésen szóba került: a konszolidációs folyamat nem abban az ütemben halad, mint azt korábban tervezték, a határoknál például dúl a fegyvercsempészet.
Az USA ezért el kívánja érni a NATO és az ENSZ nagyobb szerepvállalását a rendezésben, és már meg is tette az első lépéseket: a tömegpusztító fegyverek terroristák kezére jutásának, illetve az illegális fegyverkereskedelemnek a megakadályozását célzó határozattervezetet terjesztett be az ENSZ-ben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.