New Statesman
A baloldali brit hetilap Kimenni most című címlapsztorijában John Pilger bevezetőjében felidézi azt a biztonságot, amelyben még a diktatúra idején utazta végig Irakot, és azt a kedvességet, ahogyan az emberek bántak vele. Soha nem keverték össze személyét a brit kormány Irak elleni fellépésével. Mára a helyzet gyökeresen megváltozott. Minden külföldit ellenségnek tekintenek. A nyugati média folyamatosan hazug képet közvetít Irakról. Vannak kivételek. Mint például Jo Wilding, egy brit emberjogi megfigyelő bagdadi jelentései (wildfirejo.blogspot.com).
A külföldi média terroristáknak nevezi az ellenállókat, míg a külföldi megszállókat nem nevezik terroristáknak. Holott mintegy 55 ezer irakit öltek meg eddig. Tudósításában felteszi ezt a kérdést is: „Mikor lesz meg az újságírókban az a szakmai bátorság, hogy tudósítsanak arról a sarkalatos szerepről, amelyet Izrael játszik a Közel-Kelet ezen nagy léptékű, gyarmatosítási tervében?”
Spiegel
Abdallah Fangi, a Palesztin Autonómia Hatósága németországi képviselője a balliberális német lapnak adott interjújában kijelentette, hogy Saron a Hamász vezetőinek meggyilkolásával a lehető legostobábban jár el. Ugyanakkor a zsidók múltbeli szenvedését eszközként használja fel, hogy politikája mindenfajta bírálatát antiszemitának bélyegezze.
newsclick.de
A német hírportál kommentárja szerint Saron a Hamász-vezetők likvidálásával a békefolyamatot likvidálta. Saronról lehullt az álarc. Számára a palesztinok megalázása program. Tragikus, hogy az amerikai kormány „ennek a sírásónak” a politikáját támogatja.
BBC News
A csatlakozó posztkommunista országok között az egykori szovjet köztársaság, a technológiailag is élenjáró kis Észtország vezeti az internetes forradalmat – jelenti a brit közszolgálati adók tudósítója Tallinnból.
Foreign Policy
A tekintélyes, negyedévente megjelenő amerikai külpolitikai folyóiratban Szélessávú marxizmus címen írt cikkében a szerzők azt bizonyítják, hogy a szegény nemzeteknek államosítaniuk kellene a privatizált távközlési hálózatokat a gazdasági növekedés és a munkahelyteremtés érdekében.
Die Zeit
Exodus az ígéret földjéről címmel a német balliberális, értelmiségiekhez szóló hetilap arról tudósít Tel-Avivból, hogy hatalmas sorok kígyóznak az ottani lengyel nagykövetség előtt. Az izraeli zsidók körében nagyon keresett lett a csatlakozó országok útlevele, mert az lehetőséget ad az uniós tartózkodásukra. A rossz gazdasági helyzet és a bizonytalanság miatt főként a fiatalok és a képzett réteg gondolkodik a visszavándorláson.

Forgószél pusztított egy kecskeméti paprikaföldön – videó