Nemcsak zavarja, hanem veszélyezteti is az ellátást, ha a beteg azt mondja az orvosnak: siessen már egy kicsit, mert lejárt a parkolójegyem – fogalmazott Németh Ilona, a veszprémi megyei kórház belgyógyásza, a mai útlezárással egybekötött demonstráció egyik szervezője. A város közgyűlése május 15-től fizetőssé alakította az intézmény előtti nagy parkolót, ahol utolsó helyként eddig a betegek és a dolgozók is ingyen parkolhattak. Miután a közelben nincs más, forgalmas közhasználatú intézmény, egyértelmű, hogy a magas óradíjakat a betegekre és a dolgozókra vetették ki – fogalmazott Németh Ilona.
Ha nem sikerül hamarosan megoldást találni erre az országossá vált problémára, akkor meg kell fontolni egy próbaper megindítását – fogalmazott Székely György, a Szervátültetettek Országos Szövetségének elnöke, aki tárgyalásokat kezdett az ügyben a fővárosi önkormányzattal. Elmondta: az ingyenes parkolás megszüntetése azért okoz gondot számukra, mert szervezetük minden kórokozóra érzékenyen reagál. Influenzás időszakban kész öngyilkosság tömegközlekedéssel utaznunk a rendszeres kontrollra – fogalmazott.
Nemrég Lenkovics Barnabás, az állampolgári jogok országgyűlési biztosa vizsgált egy hasonló ügyet. A panaszos – akinek felesége gyógyíthatatlan beteg, és rendszeresen kell kezelésre hordani – azt sérelmezte, hogy a kaposvári Kaposi Mór Kórházban a főigazgató utasítására csak akkor hajthattak be gépkocsival, ha előzetesen a portán letétbe raktak 500 forintot. Ha húsz percen belül nem hagyták el az intézményt, akkor a pénzt nem kapták vissza. Az ombudsman megállapította: sérül a lehető legmagasabb szintű testi és lelki egészséghez való alkotmányos jog, s a jogbiztonság is, mert fizetési kötelezettséget csak jogszabályban lehetett volna előírni.
Életveszélyes sérültje is van a Soroksári úti raktártűznek, több embert kórházba szállítottak