Romák elfogadását elősegítő, úgynevezett antidiszkriminációs akciósorozatot hajthat végre az idén szeptembertől az Aegis Media Hungary Group nevű konzorcium egy 558 millió forintos költségvetésű állami pályázat részeként.
A Magyar Államkincstár Központi Pénzügyi és Szerződéskötő Egysége (CFCU) által kiválasztott társulás vezető cégének jogelődje, a Carat Hungary Kft. intézte az MSZP 2002-es országgyűlési és önkormányzati választási kampányának médiavásárlásait.
Az esélyegyenlőségi hivatal és az Európai Bizottság által felügyelt pályázat nyertesének a következő hónapokban kell kidolgoznia a részleteket. A kampánypénz nagy részét, 476 millió forintot a PHARE-program biztosítja.
A tavaly októberben hirdetett tenderen – a többlépcsős kiválogatás után – az Aegis Media mellett a McCann-Erickson Budapest, a Focus Consulting és a Bernard Brunhes International vezetésével három konzorcium indult.
*
A tender utolsó körében a Bernard Brunhes International kivételével mindhárom konzorcium ajánlatot tehetett. A nyertes társulás tagjai között a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Pedagógiai Szakmai és Szolgáltató Intézet mellett az S. Fact Kft., a Pesti Csoport Kft. és a Samling Kft. található, amelyek eddig főként társadalomkutatással és gazdasági továbbképzéssel foglalkoztak.
A vesztes pályázókhoz viszont olyan társaságok kapcsolódtak, mint az évek óta romaügyekkel foglalkozó Autonómia Alapítvány és a Pécsi Tudományegyetem – az egyetlen hazánkban, amelynek romonológiai tanszéke van.
Krémer Balázs, az Aegis Media Hungary Group programigazgatója lapunknak bevallotta: maga is meglepődött, hogy elnyerték a lehetőséget a program megvalósítására, és azóta lázasan dolgoznak, hogy jól teljesítsék a feladatot. Szerinte azonban azért nyertek a pályázaton, mert részletesen kidolgozott, több mint százoldalas, minőségi anyagot adtak le.
Arra a kérdésre, hogy miért ez a cégtársulás nyert az Európai Bizottság megfigyelőjének részvételével zajló pályázaton, Lévai Katalin esélyegyenlőségi tárca nélküli miniszter úgy válaszolt, hogy a győztesek elkötelezettek amellett, hogy megszüntessék a romák hátrányos megkülönböztetését.

Orbán Viktor: 2010-ben egy csődtömeg volt az ország, ma egymillióval többen dolgoznak