Méregdrágán mulattat a MeH

Demszky Gábor felesége, Németh Anikó is szerepet játszott a százharmincötmillió forintnyi közpénzbe kerülő Muzsikáló nyárelő című fesztivált szervező Magyar Rendezvényirodák Szövetsége Egyesület alapításában – tudta meg a Magyar Nemzet. Más, országos hírű, nagyszabású rendezvényeket az utcazenei fesztivál töredékéből szerveznek meg.

2004. 06. 25. 20:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Németh Anikó, a főpolgármester felesége volt az egyesület megalakulásánál szükséges jegyzőkönyv vezetője és a szervezet számvizsgáló bizottságának egyik tagja a Fővárosi Bíróság adatai szerint. Németh Anikó ezenkívül korábban ügyvezetője és résztulajdonosa volt az International Events Hungary Rendezvényszervező és Szolgáltató Kft.-nek, amely tagja az utcazenei fesztivált szervező Magyar Rendezvényirodák Szövetsége Egyesületnek. Demszky Gábor főpolgármester lapunknak kifejtette: felesége nem dolgozik és soha nem is dolgozott a rendezvényirodák egyesületében.
Mint arról beszámoltunk, Juszt László felesége a szervezője a Miniszterelnöki Hivatal által 135 millió forinttal támogatott utcazenei fesztiválnak, a Miniszterelnöki Hivatalnál ugyanis őt nevezték meg a kancellária és a rendezvényszervező közötti kapcsolattartónak. Emellett Juszt László felesége és fia, Juszt Balázs érdekeltségébe tartozik az ORI Objektív Rendezvény Iroda Bt., amely szintén tagja a rendezvényirodák szövetségének.
Budapest közterein, összesen 15 helyszínen 14 együttes és zenekar lép fel július 7-ig, százötvenöt rendezvényen. Látható többek között Budapest flaszterén a Bergendy és az Old Boys zenekar, valamint Solymos Tóni és a 100 Folk Celsius együttes.
*
A kancellária korábbi tájékoztatása szerint az volt a céljuk az utcazenei fesztivállal, hogy színvonalas könnyűzenei rendezvényeket szervezzenek, amelyek a szórakoztatáson túl erősítik az emberekben az európai érzést és az uniós polgárságot.
Lapunk összehasonlításképpen utánajárt, mekkora költségvetéssel bírnak egyes nagyszabású rendezvények, szórakoztató programsorozatok. Az Országos Táncháztalálkozó 27 millió forintba került, amelyen 2500 fellépő szerepelt legutóbb, s legalább 15 ezren látogattak ki a népzenei rendezvényre. A Duna Karnevált körülbelül 30 millió forintból szervezték meg, hét külföldi ország vendégegyüttese vett azon részt a 35 hazai együttes és 20 magyar zenekar mellett. A karnevál nyolc helyszínen, s tíz napig zajlott. A budai Vár ad minden évben helyszínt a Mesterségek Ünnepe című, szintén minden évben megrendezendő programnak, amelynek költségvetése körülbelül 30-35 millió forint. E rendezvény látogatóinak száma általában százezer fő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.