Draskovics Tibor pénzügyminiszter egy fórumon nemrég cáfolta, hogy a paksi atomerőmű állami tulajdonosa, az MVM Rt. titokban önmaga, ezáltal a Paksi Atomerőmű (PA) Rt. eladására készülődik azzal, hogy a társaság részvényeinek nagy részét a tőzsdén kívánja értékesíteni. Az MVM Rt. honlapjának tanúsága szerint azonban a cég közgyűlése „a társaság tervezett tőzsdei bevezetésének előkészítéseként döntött az MVM Rt. nyomdai úton előállított részvényeinek dematerializált részvénnyé történő átalakításáról”.
Koltai Tamás (Fidesz) szerint mindez azt jelenti, hogy a háttérben a paksi atomerőmű privatizációjának előkészítése zajlik, és „a tények cáfolják Draskovics Tibor kijelentéseit”. – Megszoktuk már, hogy amikor a szocialisták cáfolnak valamit, arról a legtöbb esetben utólag kiderül: mégis igaz. Így volt ez a gázárakkal, az otthonteremtési támogatásokkal, a diákhitellel, és most így van ez a paksi privatizációval is – jelentette ki a képviselő, aki szerint az is feltételezhető, hogy a paksi üzemzavar, és az atomerőmű lezüllesztése nem csupán „a hozzá nem értésnek és a pártkatonáknak köszönhető, hiszen a veszteséges cégek privatizálási szándékánál mindig meg szokott jelenni a korrupció gyanúja”.
Paks privatizációja nincs napirenden – szögezte le lapunk megkeresésére Pichler Ferenc, a Pénzügyminisztérium szóvivője. Állítása szerint nem született döntés a szaktárca részéről, hogy a villamos művek részvényeit a tőzsdére viszik. Amennyiben ilyen határozat születik, az atomerőmű akkor is állami kézben marad, és kikerül az MVM Rt. tulajdonából – közölte a szóvivő.
A Paksi Atomerőmű Rt.-nél szintén nem tudnak arról, hogy a tulajdonos privatizálni kívánná a társaságot – közölte Mittler István, az erőmű megbízott főosztályvezetője. Tringer Ágoston, az MVM Rt. szóvivője elmondta: a társaság azon dolgozik, hogy tőzsdeképes céggé váljon, és ennek egy technikai lépéséről döntött a rendes évi közgyűlés a részvények dematerializálásával április közepén. – Európában egyébként jellemző, hogy a nagyobb energetikai cégek megjelennek a börzén, de az MVM Rt. részvényeinek tőzsdei bevezetéséről nem döntöttek a tulajdonosok – fűzte hozzá.
Bóka János: Az új Európai Bizottság a változatlanság politikáját folytatja, ami az EU lassú gazdasági agóniáját jelenti