Tényleges életfogytiglant kértek Engelre

Tényleges életfogytiglani fegyházbüntetést kért perbeszédében az ügyész tegnap a Fővárosi Bíróságon a rendőrgyilkossággal vádolt Engel Zoltánra. A védelem vitatta, hogy ügyfele rálőtt volna az elhunyt rendőr társára. Az ügyvéd szerint az sem bizonyosodott be, hogy védence tudatában volt annak: rendőrökkel áll szemben.

2004. 06. 26. 17:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ügyészség képviselője tegnap a Fővárosi Bíróságon megtartott perbeszédében az eredeti és kiterjesztett vádnak megfelelő események elfogadását kérte a bíróságtól. Ezek szerint Engel Zoltán tavaly májusban egy hangtompítós pisztolyt és lőszereket vásárolt. Május 12-én késő este rejtőzött el a Tabányi-villa kertjében, hogy ellopja a művész értékes harmonikáját. Telefonlehallgatás útján a rendőrség tudomást szerzett Engel szándékáról, ezért az ORFK nyolc nyomozója a II. kerületi házhoz ment. Borsos József alezredes és Kereskényi Zsuzsanna százados felszólította a kerti sufniban rejtőzködő vádlottat, hogy adja meg magát. Engel azonban kitört búvóhelyéről, és rálőtt Borsos Józsefre, illetve kolléganőjére. A rendőr alezredesre leadott lövés halálos sebesülést okozott, de Borsos még viszonozni tudta a tüzet, és Engel gerincsérülést szenvedett.
Az ügyész szerint a tanúvallomások alátámasztották, hogy a vádlott hallotta a rendőri felszólítást, s miután kitört rejtekhelyéről, mind a két rendőrre rálőtt. Így bizonyított a hivatalos személy sérelmére, több emberen elkövetett emberölés kísérlete.
Engel Zoltán védője viszont azzal érvelt, hogy a rendőr százados ellentmondó vallomásokat tett. Fülöp Tamás védő vitatta, hogy Engelnek hallania kellett volna a rendőrök felszólítását, hiszen az eseményekhez legközelebb lévő Tabányi Mihályhoz és feleségéhez sem jutottak el a hangos szavak, az 50 méterre lakó szomszédhoz pedig igen. Fülöp Tamás szerint ezért a több emberen, hivatalos személy sérelmére elkövetett emberölés kísérlete kizárható. Nyomatékos enyhítő körülmény Engel Zoltán egészségi állapota – jelentette ki Fülöp Tamás. Hozzátette: éppen az elhunyt sértett sújtotta valóban életfogytig tartó büntetéssel a vádlottat, aki tolószékben ül, és be van pelenkázva.




A legsúlyosabb büntetés. A tényleges életfogytiglan szabadságvesztést 1999. március óta szabhatja ki a bíróság. A törvény szerint soha, még csak nem is vizsgálható az elítélt esetleges feltételes szabadságra bocsátása. Többek között az oktogoni gyorsétteremben két embert agyonlövő Bódi Zsolt és a négy gyilkosságért felelős Nemeskéri Gusztáv kapta a legszigorúbb büntetést.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.