Egymillió forintot ér a fegyverszállítmány

Vélhetőleg bűncselekményt akartak elkövetni azokkal a csaknem egymillió forint értékű fegyverekkel, amelyeket augusztus 4-én Szerbiából hozott be az a hat magyar és két szerb gyanúsítottból álló csoport, amely ellen fegyvercsempészet miatt indított eljárást a Nemzeti Nyomozó Iroda. A rendőrség a társaság egyik tagjának lakásán egy hatástalanított gépfegyvert és egy íjat is talált, ezeket szakértő vizsgálja.

2004. 09. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommandósai, valamint a Bács-Kiskun megyei rendőrök augusztus negyedikén Kecskeméten egy pécsi és két budapesti férfit fogtak el, akiknek a kocsijában csaknem egymillió forint értékű fegyvert találtak. Szintén az ORFK kommandósai állították elő hétfő éjjel az Energol-ügy ötödrendű vádlottját, a Conti-Car autókereskedés egykori tulajdonosát, R. Lászlót, valamint M. Pétert és M. Richárdot. A két ügy összefüggéseit tegnap a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) tájékoztatóján Zsombok György ezredes, a bűnügyi főosztály vezetője, valamint Krajnyák Péter őrnagy, a nemzetközi bűnözés elleni osztály vezetője ismertette.
Az NNI felderítőtevékenysége alapján jutottak el egy olyan csoporthoz, amelynek a fegyvercsempészet az egyik működési területe. Bár csak egy szállítmányuk akadt a horogra, a tevékenység jellegéből, illetve egyes adatokból a nyomozók arra következtetnek, hogy a csoportnak nem ez volt az első csempészfuvarja.
A rendőrök először a szerb állampolgárságú gyanúsítottakra figyeltek föl, akik egy magyarországi bűnözői körhöz, R. Lászlóékhoz köthetők – hangzott el. Kiderült, hogy augusztus negyedikén éppen egy fegyverszállítmányt várnak, amit Kecskeméten pakoltak át a futárok egyik autóból a másikba – tudtuk meg. Az ORFK kommandósai ezt megakadályozták, és lekapcsolták K. Árpádot, Á. Zsoltot és Z. Imrét, akiket később előzetes letartóztatásba helyezett a bíróság. A gyanúsítottaktól szerzett új adatok birtokában – úgy tudjuk, hogy többek között a telefonlehallgatási jegyzőkönyvek alapján – hétfő éjszaka egy időben a szervezési és irányítási feladatokat ellátó öt férfit állították elő. Így R. Lászlóra a XII., M. Péterre a II., M. Richárdra a XIV. kerületben, míg a két szerb állampolgárra, Slobodan S.-re és Nemet E.-re egy balatonfüredi szállodában csaptak le. A nagyszabású akcióban kétszázan vettek részt.
Krajnyák Péter őrnagy közölte: az elfogás után volt, aki vallomást tett, volt, aki megtagadta azt. Hozzátette: a házkutatások során előkerültek olyan eszközök, tárgyak, amelyeket tovább vizsgálnak a szakértők, hogy éles fegyvernek minősülnek-e. Úgy tudjuk, M. Richárdnál találtak egy hatástalanított gépfegyvert, valamint egy afrikai díszíjat, amelyet a gyanúsított lakása falán tartott. A rendőrök még nem tudják, a fegyverek hogyan és milyen céllal kerültek az országba, ki rendelte őket, és milyen bűncselekményhez akarták felhasználni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.