Vállalkozási szerződést kötött az MTV Rt. 1998-ban Juszt László cégével, a Clean Line Bt.-vel, amely többek között vállalta, hogy műsorai, a Kriminális és a Nyitott Száj politikailag semleges álláspontot képviselnek majd. Továbbá nyilatkozott arról is, hogy betartja a médiatörvényt és a televízió belső szabályzatát. A szerződést néhány hónap múlva módosították, amikor Juszt beindította a Kriminális című hetilapot, amely 1999. május 27-én Fidesz-vezetők és családtagjaik titkosszolgálati megfigyeléséről szóló cikket közölt. Az összeállításban titkosszolgálati dokumentumok is szerepeltek. A televízió az anyag leközlése után felbontotta a szerződést Juszt Lászlóval és cégével, a rendőrség pedig államtitoksértés miatt büntetőeljárást indított az újságíró ellen. Az ügyészség azonban megszüntette az eljárást. Ekkor a műsorvezető a bírósághoz fordult, s az elmaradt haszon miatt 28,7 millió forintos kártérítést követelt egykori munkaadójától.
A Fővárosi Bíróság három évvel ezelőtti nem jogerős ítélete szerint Juszt megszegte az MTV Rt.-vel kötött szerződést, ezért keresete alaptalan.
Az összeállítás felvezetőcikke politikusok elmarasztalásával foglalkozik, így a bíróság szerint a cikk politikai jellegűnek íródott. Ugyanakkor felvetődhetett a műsorvezetőben, hogy az anyag közzététele az államtitoksértés veszélyével járhat, hiszen Juszt az írásban utalt is erre. Ráadásul a televízió egyik elnöki utasításában egyeztetési kötelezettséget írt elő munkatársainak a nemzetbiztonsági ügyekkel összefüggésben. Ezt Juszt László nem tette meg. A botrány után megindult eljárások miatt az újságíró és műsora elvesztette hitelét és politikai semleges, közszolgálati voltát, így a televízió joggal bontott szerződést a műsorvezetővel és cégével – áll az ítéletben.
Papp Gábor ügyvéd fellebbezett a döntés ellen.
Autósok ragadtak egy kompon Mohácsnál - videó