Kulcsár és Kerék hazatérhetett

Megszüntette tegnap a bíróság Kulcsár Attila exbróker és Kerék Csaba, a Britton Kft. ügyvezetője előzetes letartóztatását, és folyamatos rendőri felügyelet mellett házi őrizetbe helyezte őket.

2004. 10. 01. 20:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tegnap a Budai Központi Kerületi Bíróság (BKKB) házi őrizetbe helyezte a több milliárd forintos pénzmosással és sikkasztással is gyanúsított Kulcsár Attilát. Az exbróker a döntés után bilincs nélkül, egy Audi személygépkocsival hagyta el a bíróság épületét. Arra az újságírói kérdésre, hogy kötött-e alkut az ügyészséggel, annyit mondott: „Ugyan!” Arra a felvetésre pedig, hogy miután a közelmúltban megfenyegették, fél-e, visszakérdezett: „Kitől félnék?” A távirati iroda beszámolója szerint azt a kérdést, hogy mikor nyilatkozik a sajtónak, úgy kommentálta: „Majd meglátják.” Kulcsárt később visszavitték a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézetbe, hogy a házi őrizettel kapcsolatos adminisztrációt elvégezze, majd fővárosi XIII. kerületi otthonába hajtatott.
A K&H Bank Rt. március 30-a óta előzetes letartóztatásban lévő volt ügyvezető igazgatójának házi őrizetbe helyezését még kedden indítványozta az ügyészség. Ihász Sándor fővárosi főügyész az enyhítésre tett javaslatot akkor úgy magyarázta: a házi őrizet és az előzetes letartóztatás alapvető jogszabályi feltételei azonosak, tehát nem szabadlábra helyezésről van szó, hanem arról, hogy a legszigorúbb személyi szabadságot korlátozó kényszerintézkedés helyett egy enyhébbet rendeljen el a bíróság. Zámbó Gyula, a gyanúsított védője lapunknak korrektnek minősítette a BKKB döntését. Bár védence szabadlábra helyezését indítványozta, Kulcsár Attila jogi képviselője elismerte, volt néhány olyan körülmény, amely valamilyen kényszerintézkedést indokolt. Zámbó Gyula szerint a gyanúsított be fogja tartani a házi őrizet szabályait, és nem kísérel meg külföldre szökni.
*
A Fővárosi Bíróság tegnapi közleménye szerint akkor sem lett volna lehetőségük a kényszerintézkedés (vagyis az előzetes letartóztatás) meghosszabbítására, ha az ügyészségtől eltérő a véleményük, mivel a jogszabály legfeljebb arra ad lehetőséget, hogy az ügyészi indítványnál enyhébb intézkedést rendeljenek el.
Kulcsár Attila mellett a június 11-e óta előzetes letartóztatásban lévő Kerék Csabát, a Britton Kft. ügyvezetőjét is házi őrizetbe helyezte a BKKB, akit a K&H-ügyben különösen nagy értékre elkövetett sikkasztással és pénzmosással gyanúsítanak.

A parlament nemzetbiztonsági bizottságának tegnapi ülésén az ellenzék botrányosnak és elfogadhatatlannak ítélte Tóth András államtitkár azon lépését, hogy Kiss Péter kancelláriaminiszter helyetteseként találkozott Kulcsár Attilával és Rejtő E. Tiborral.

– Még üzletemberként, évekkel ezelőtt találkoztam, mint oly sok más banki szakemberrel, a második legnagyobb magyarországi kereskedelmi bank ügyvezető igazgatójával, egy Kulcsár Attila nevűvel, de nem a köztörvényes bűncselekményekkel gyanúsított álbrókerrel, akivé később lett – mondta az Indexnek Gyurcsány Ferenc miniszterelnök. Elmondta: cége, az „Altus Rt. vásárolt állampapírt és befektetési jegyeket a K&H-tól, más kapcsolat nem volt a bankkal. Amikor aztán kiderült, hogy a Kulcsár nevű ügyvezető igazgató nem tisztességes, elkezdtük félteni a befektetéseinket, és eladtuk a papírokat. Éves szinten pár százalék volt az elért hozam. Az ellenzéki frakció vezetője az, aki a már a bűnben megismert Kulcsárral találkozott. Az én történetem törvényszerű az üzletben, az övé elfogadhatatlan a politikában”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.