Tegnap a Budai Központi Kerületi Bíróság (BKKB) házi őrizetbe helyezte a több milliárd forintos pénzmosással és sikkasztással is gyanúsított Kulcsár Attilát. Az exbróker a döntés után bilincs nélkül, egy Audi személygépkocsival hagyta el a bíróság épületét. Arra az újságírói kérdésre, hogy kötött-e alkut az ügyészséggel, annyit mondott: „Ugyan!” Arra a felvetésre pedig, hogy miután a közelmúltban megfenyegették, fél-e, visszakérdezett: „Kitől félnék?” A távirati iroda beszámolója szerint azt a kérdést, hogy mikor nyilatkozik a sajtónak, úgy kommentálta: „Majd meglátják.” Kulcsárt később visszavitték a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézetbe, hogy a házi őrizettel kapcsolatos adminisztrációt elvégezze, majd fővárosi XIII. kerületi otthonába hajtatott.
A K&H Bank Rt. március 30-a óta előzetes letartóztatásban lévő volt ügyvezető igazgatójának házi őrizetbe helyezését még kedden indítványozta az ügyészség. Ihász Sándor fővárosi főügyész az enyhítésre tett javaslatot akkor úgy magyarázta: a házi őrizet és az előzetes letartóztatás alapvető jogszabályi feltételei azonosak, tehát nem szabadlábra helyezésről van szó, hanem arról, hogy a legszigorúbb személyi szabadságot korlátozó kényszerintézkedés helyett egy enyhébbet rendeljen el a bíróság. Zámbó Gyula, a gyanúsított védője lapunknak korrektnek minősítette a BKKB döntését. Bár védence szabadlábra helyezését indítványozta, Kulcsár Attila jogi képviselője elismerte, volt néhány olyan körülmény, amely valamilyen kényszerintézkedést indokolt. Zámbó Gyula szerint a gyanúsított be fogja tartani a házi őrizet szabályait, és nem kísérel meg külföldre szökni.
*
A Fővárosi Bíróság tegnapi közleménye szerint akkor sem lett volna lehetőségük a kényszerintézkedés (vagyis az előzetes letartóztatás) meghosszabbítására, ha az ügyészségtől eltérő a véleményük, mivel a jogszabály legfeljebb arra ad lehetőséget, hogy az ügyészi indítványnál enyhébb intézkedést rendeljenek el.
Kulcsár Attila mellett a június 11-e óta előzetes letartóztatásban lévő Kerék Csabát, a Britton Kft. ügyvezetőjét is házi őrizetbe helyezte a BKKB, akit a K&H-ügyben különösen nagy értékre elkövetett sikkasztással és pénzmosással gyanúsítanak.
A parlament nemzetbiztonsági bizottságának tegnapi ülésén az ellenzék botrányosnak és elfogadhatatlannak ítélte Tóth András államtitkár azon lépését, hogy Kiss Péter kancelláriaminiszter helyetteseként találkozott Kulcsár Attilával és Rejtő E. Tiborral.
– Még üzletemberként, évekkel ezelőtt találkoztam, mint oly sok más banki szakemberrel, a második legnagyobb magyarországi kereskedelmi bank ügyvezető igazgatójával, egy Kulcsár Attila nevűvel, de nem a köztörvényes bűncselekményekkel gyanúsított álbrókerrel, akivé később lett – mondta az Indexnek Gyurcsány Ferenc miniszterelnök. Elmondta: cége, az „Altus Rt. vásárolt állampapírt és befektetési jegyeket a K&H-tól, más kapcsolat nem volt a bankkal. Amikor aztán kiderült, hogy a Kulcsár nevű ügyvezető igazgató nem tisztességes, elkezdtük félteni a befektetéseinket, és eladtuk a papírokat. Éves szinten pár százalék volt az elért hozam. Az ellenzéki frakció vezetője az, aki a már a bűnben megismert Kulcsárral találkozott. Az én történetem törvényszerű az üzletben, az övé elfogadhatatlan a politikában”.
Tüntetők várták Balatonalmádiban Magyar Pétert, aki a testőreiről és a külföldi támogatásról is hazudozott - videó