Ma szavaz a parlament az Irakban szolgáló háromszáz magyar katona külszolgálatának meghosszabbításáról. A kormány javaslata szerint a szállítóalakulat 2005. március 31-én jönne haza az arab országból.
Az iraki magyar misszió mandátumának meghosszabbításához kétharmados parlamenti szavazattöbbségre van szükség. A kormány előterjesztése így várhatóan elbukik majd, mivel az ellenzék egyértelművé tette, hogy nem támogatja a javaslatot. Az Országgyűlés eredeti határozata szerint katonáink idén december 31-ig látják el feladatukat, vagyis „humanitárius szállításokat” és „stabilizációs tevékenységet” folytatnak. Időközben azonban kiderült, hogy a magyar konvojoknak csupán egy kisebb része szállított humanitárius rakományokat.
Egyelőre vitatott kérdés, hogy mikor kell hazatérni a katonáknak, ha az Országgyűlés nem szavazza meg a kormány javaslatát. Az ellenzék értelmezése szerint már kedden elkezdhetnének pakolni a katonák, a kabinet viszont úgy értelmezi a helyzetet, hogy az utolsó magyar kontingenstag csak jövő februárban térne haza Irakból. A további vita az ellenzék szerint azért is okafogyottá vált, mert a kormány a háttérben megkezdte a tárgyalásokat arról, hogyan küldhetünk újabb katonákat a térségbe a NATO fennhatósága alatt. Egy múlt heti konferencián ugyanis a honvédség csoportfőnökének felszólalásából kiderült, hogy egy századnyi könnyűlövész készül arra, hogy részt vegyen a NATO iraki kiképzőtáborának munkájában. Somogyi Ferenc külügyminiszter a Népszavában arról szólt, hogy rossz üzenet lenne az idő előtti kivonulás Irakból.
Kiderült, hogyan történt a kettős tehervonat-baleset Komáromnál