Kérdeznek a mámoros italról és szerencsejátékról. Mondd: bennük a nagy bűn és nagy haszon az embereknek. De a bűnük nagyobb, mint hasznuk – olvasható a Koránban, figyelmeztetve a keskeny határmezsgyére, amely a részegséget és a baráti borozgatást elválasztja egymástól. Az alkohol fogyasztása ez alapján nem tilos, ám megbotránkozást kelt az emberekben az iszlám földjén.
Mint mindenhol, az iszlám világban is voltak olyanok, akik hódoltak a mámorító ital élvezetének. Az utcán azonban még véletlenül sem lehet részeg embert látni, az ilyen megbotránkoztató mulatságokat inkább zárt helyiségekben tartják. Furcsa módon néha félreértelmezik Isten mindenhatóságát, és egyesek úgy tartják, Allah éjszaka nem lát (mivel sötét van), így akkor bátran lehet italozni, míg mások az átláthatatlan hullámpalában (!) látják a megoldást.
Bár az alkohol szó is arab eredetű, a nagy tudású vegyészek leszármazottai nem hajlandóak beszenynyezni magukat a bódító nedűvel, hanem meghagyják ezt a helyi keresztényeknek. Jordániában és Irakban is kizárólag Krisztus követői dolgoznak az amúgy legális italboltokban. Jordániában csak kiveti őket magából a társadalom, mint a bűnözőket vagy a prostituáltakat, ám a háborús Irakban több italárust meggyilkoltak a közelmúltban. Az italcsempészet pedig, mint a világon mindenütt, az iszlám országokban is virágzik. Egyes helyeken a lebukott csempész csak pénzbírsággal szembesül, ám az öböl mentén jobban teszi, ha vigyáz: Szaúd-Arábiában még az alkoholos italokról készített képek is törvénysértők. Engedményt azért tettek, így bárki fogyaszthatja a Barbican nevű, alkoholmentes, úgynevezett iszlám sört.
Gázolt a vonat Székesfehérvár és Dinnyés között