Nem volt visszaút, a növekedés tartósnak bizonyult. A BUX a tegnapi nyitást követően folyamatosan emelkedett, szinte meg sem állt napi és történelmi csúcsáig. A részvények iránti keresletet részben a nemzetközi parketteken keletkezett emelkedés indukálta. A hazai indikátor 4,46 ponttal múlta felül előző zárószintjét, ami 782,55 pontos javulásnak felel meg. A 18 337,88 ponton záró BUX-ot ezúttal nem csak a vezető részvények húzták felfelé, bár a blue chipek sorából jelentős vételi nyomás érkezett a tőzsdére. A 30,65 milliárd forintos forgalom jól jelezte, hogy a tegnapi kereskedés során nem az előző napokban vázolt újabb korrekció következett be. Bár akkor még úgy látszott, hogy az index és vele együtt a részvények ára lassan visszacsúszik, ezt a hét utolsó kereskedési napján azonban megcáfolta a parkett. A csúfosan félresikeredett jóslás ellenére a spekulánsok többsége megpróbálja tartani a shortpozíciót.
Emelkedéssel zárt mind a négy vezető részvény, sőt a kis forgalmú papírok is szép számmal jeleztek növekedést. A nap nyertese a Synergon lett, 12,02 százalékos javulással. Az informatikai cég papírjait vélhetőleg a hazai befektetők kezdték vásárolni. A portfolio.hu információi szerint egy független hazai brókercég által teljesített megbízások állnak az elsöprő vételi nyomás mögött.
A Synergont az emelkedési sorban az OTP követte 403 forintos (+5,85 százalékos), illetve a Mol 700 forintos megugrással. A Mol bejelentette, hogy elővásárlási jogával élve 270 ezer darab A sorozatú részvényt vásárolt a BÉT a Slovintegra– Slovbena részvényesi csoporttól, részvényenként 13 390 forintos átlagárfolyamon. A Mol sajátrészvény-vétele a befektetőket arra ösztökélte, hogy csapjanak a lovak közé, és ők is vásároljanak. Így alakulhatott ki az a 14,26 milliárd forintos forgalom, amit az olajpapírokra kötöttek. A nap végére a Richter 1200, a Matáv 24 forinttal került többe előző záró áránál. Nem sokat teketóriáztak a befektetők az Egis és a BorsodChem piacán sem, a gyógyszergyártó részvényei 595 forintot, a vegyipari papírok 3,36 százalékot erősödtek.
A bankközi devizapiacon megnyugodtak a kedélyek. A forint a BÉT zárásakor a csütörtök késő délutáni értéknél csak fillérekkel volt erősebb. A piacon nem volt érezhető hatása annak, hogy a köztársasági elnök kinevezte a monetáris tanács új tagjait. Kereskedők szerint a testület új tagjainak „a közeli jövőben valószínűleg akad dolguk”, mivel a piacon további forinterősödésre számítanak – írta az MTI–Eco.
Eredményes napot tudhattak maguk mögött az ázsiai befektetők is. A Nikkei 225 index a félvezetőgyártók és a nagy exportőrök részvényeinek nyereségei miatt, részben az amerikai versenytársak csütörtöki drágulását követve növekedett. Hasonló javulásról számoltak be az üzletkötők a vezető európai piacok esetében is, a DAX 1,03, a londoni FTSE 0,7 százalékkal növekedett. Az EuroSTOXX vezető európai részvényeket jegyző parketten az ING-, a Total- és az AXA-részvények drágulása volt szembetűnő.
Nyitás után gyengült, majd később határozott növekedést mutatott a két meghatározó amerikai tőzsdemutató is. A tengerentúlon az erősödést segítette a nyersolaj árának csökkenése. Londonban és New Yorkban csökkenő jegyzések alakultak ki, elemzők szerint azonban ez csupán technikai korrekció, az elmúlt napok emelkedését konszolidálandó. A New York-i árupiacon (NYMEX) a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate amerikai könnyűolajfajta áprilisi hordónkénti ára 29 centes csökkenéssel, 51,10 dolláron állt. Az északi-tengeri Brent áprilisi jegyzése 46 centtel, 48,98 dollárra gyengült a londoni Nemzetközi Olajtőzsdén.
Magyar Péter hazudott és egy perc alatt lebukott