Összesen 12,2 milliárd forint uniós támogatást osztottak szét a felsőoktatási intézmények között a humánerőforrás operatív program keretében, ebből 1,3 milliárdot, vagyis a pénz több mint tíz százalékát a Magda Sándor szocialista képviselő által vezetett Károly Róbert Főiskola kapta. Ennél többet – 1,36 milliárd forintot – csak a Debreceni Egyetem kapott. A Szent István Egyetem csupán 720 millió forintot, a Semmelweis Egyetem 702 millió forintot, a Károli Gáspár Református Egyetem pedig mindössze 233 millió forintot nyert el infrastruktúra-fejlesztésre. Magda Sándor emléklapot is kapott Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Magyar Bálint oktatási miniszter aláírásával, amelyben gratulálnak az intézmény sikeres pályázatához. A pénzből akadálymentesítést végeznek, beépítik a tetőteret, és speciális oktatótermet alakítanak ki a fogyatékosoknak.
Annál is meglepőbb ez az eredmény, mivel a magánbefektetők által finanszírozott felsőoktatási infrastrukturális fejlesztési program keretében a főiskolák közül a Károly Róbert Főiskola vállalkozott a második legnagyobb beruházásra. A program során 600 új kollégiumi férőhely épül fel Gyöngyösön 1,8 milliárd forint értékben, és ugyanennyi pénzt költenek rekonstrukcióra és bővítésre. Mint ismeretes, az iskoláknak 20 éven keresztül üzemeltetési, illetve bérleti díjat kell fizetniük az új és a felújított épületekért. A tarifa mértéke a beruházás nagyságától függ. Ha tehát a gyöngyösi főiskola vállalta az egyik legnagyobb fizetési kötelezettséget, kérdéses, hogy ez szorult-e rá legjobban az uniós támogatásra.
A Károly Róbert Főiskola 2003 szeptemberében kezdte meg önálló működését, 2004 óta két karral, mezőgazdasági és gazdálkodási karral működik. Élére Magda Sándor szocialista képviselőt, az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának elnökét nevezték ki. Az intézménynek több mint 18 ezer hallgatója van, ebből azonban csupán 2270-en tanulnak nappali tagozaton. Az iskola honlapjának adatai szerint a levelező tagozaton a diákok 60 százaléka, a távoktatásban pedig csupán a fele szerez diplomát. Fontos tudni, hogy a távoktatásos képzés minden formájáért költségtérítést kell fizetni.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő