Golyóállóban vallott a szerb koronatanú

A kecskeméti maffiaper koronatanúja golyóálló mellényben lépett tegnap a Bács-Kiskun Megyei Bíróság elé. Slobodan S. korábbi gyanúsított vádalku alapján együttműködő gyanúsítottá vált. A szerb férfi részletes, terhelő vallomást tett majdnem az összes vádlottra.

2005. 05. 30. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Meghallgatták tegnap a vád tanúját a Bács-Kiskun Megyei Bíróságon a kecskeméti maffiaperként elhíresült eljárásban. A vádalkut kötő, korábban még gyanúsítottként szereplő szerb Slobodan S. golyóálló mellényben tette meg vallomását. Egyebek mellett elmondta: az alvilági körökben Tetova néven ismert R. A., aki jelenleg az óbudai verőlegény, H. Antal meggyilkolásának gyanúja miatt ül előzetesben, három évvel ezelőtt mutatta be neki a másodrendű vádlottat, a bűnszervezet törzshelyének számító Zsiráf étterem tulajdonosát, M. Pétert. Négy főnök volt: R. László, M. Péter, Cs. Zsigmond és F. Attila – ismertette a csoport felépítését a tanú. Az utolsó szó azonban mindig R. Lászlót illette – tette hozzá. Mindenkinek megvolt a feladata, azoknak is, akik még szabadlábon vannak. Neki és még több vádlottnak a parancsokat kellett végrehajtaniuk. Ezekről a tanú nem mondott semmit, mert többnyire bűncselekményekről volt szó. Az ötödrendű vádlottról, M. Richárdról Slobodan azt mondta, hogy a fővárosi Nirvana bár mellett több szórakozóhelyen lányokat futtatott. Benne volt a drogüzletben is, de erről szintén nem árult el többet, mert szerinte az ügyben jelenleg még nyomozás folyik.
A koronatanú a hatodrendű vádlott, szintén szerb Nemet E.-vel másfél évig ült börtönben, ahol M. Péter rendszeresen látogatta őket. Slobodan azt állította: már akkor beszéltek arról, hogy ha kijönnek, valakit meg kell ölni. Miután tavaly szabadultak, a főnökök már várták őket a Zsiráf étteremben. Rögtön szóba került, hogy likvidálják korábbi üzletfelüket, az Energol-ügyben vádlottként szereplő V. Gábort, mert 800 ezer dollárral tartozik R. Lászlónak. Később a terv úgy módosult, hogy a V. Gábort védő T. Tibort kell megölni. A tanú szerint ezzel nemcsak V. Gábor pénzéhez jutottak volna hozzá, hanem T. Tibor balatoni érdekeltségeihez is, ugyanis a vállalkozó szedte a szórakozóhelyeken a védelmi pénzt. Ha megölik, akkor az összes bárban R. László emberei adták volna a portaszolgálatot – magyarázta Slobodan, aki szerint végül a főnök olyan oroszokat vagy ukránokat bízott meg az emberöléssel, akik már 1995 óta hasonló megbízásokat vállaltak el a Conticar-csoportnak. A tanú részletesen beszámolt arról is, hogyan szereztek a támadáshoz fegyvereket. A merénylet előkészítéséről elmondta: egyszer azért hiúsult meg a támadás, mert az energolos D. Gábor is a célszemély autójában ült, és R. László nem szerette volna, ha régi barátja is meghal. Végül a tavaly szeptember 17-re kitűzött emberölés előtt egy nappal fogták el őket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.