Lefoglalta a rendőrség a Számvetés című, hatrészes dokumentumfilm összes, vágatlan felvételét a Kapu című folyóirat szerkesztőségében a múlt pénteken – tájékoztatta lapunkat Brády Zoltán főszerkesztő. Hozzátette: a húszórányi anyagot a Fenyő-gyilkossággal összefüggésben tanulmányozzák. Horváczy Emese, a Nemzeti Nyomozó Iroda szóvivője lapunknak megerősítette a lefoglalás tényét. Hozzátette: értékelik, elemzik az anyagot, de többet nem kívánnak elmondani.
A felvételeken a történelmi családból származó Perczel Tamás pszichológus professzor meséli el életét, valamint a magyar rendszerváltás történetét. Brády Zoltán elmondta: a neves tudós másfél évvel ezelőtt súlyos betegen megígérte neki, hogy addig beszél a kamerának, amíg él. A felvételek befejezése után két nappal meg is halt. A többórányi anyagból hatrészes dokumentumfilm készült, amelyet az Uránia mozi tűzött műsorára a februári filmszemlén. Azonban a televíziós csatornák egyike sem vállalta a film levetítését. A vágatlan anyagon a profeszszor a politikán túl húsz órát beszélt Fenyő Jánosról, a meggyilkolásáról és annak utóhatásairól.
Lapunk úgy tudja, hogy Perczel Tamás a felvételeken megnevezi a gyilkosság felbujtóját. Mivel a professzor végig Fenyő mellett volt utolsó hónapjaiban, nagyon sokat tudott a médiamogul konfliktusairól – magyarázta lapunknak egy magas rangú rendőrtiszt. A bűntény után öt nappal ki is hallgatták tanúként, ám akkor csak a „szabvány húsz kérdést tették föl neki”. Most már ezer másik lenne, de mivel a tudós tavaly meghalt, így a filmet használják föl vallomás helyett. A rendőrtiszt szerint valószínűleg a nyomozóknak is ugyanazokat mondaná el Perczel Tamás, mint amit Brádynak. Kérdésünkre, amely szerint közel járt-e az igazsághoz a pszichológus, a rendőrtiszt azt válaszolta: „beletrafált”.
A professzor a filmen érdekes részleteket árult el a gyilkosság hátteréről is. Állítása szerint a merénylet után a rendőrök a Vico-palota melletti házban egy olyan lakásra leltek, amelyben komoly, lehallgatásra alkalmas berendezések voltak. Ezeket vélhetőleg valamelyik titkosszolgálat működtette. A professzor megpróbált a politikai kapcsolatain keresztül is érdeklődni az ügy iránt, s eljutott a legmagasabb körökig. Azt is kiderítette, hogy létezik egy lehallgatási jegyzőkönyv, amelyet a rendőrök csak azért nem tudnak bizonyítékként használni, mert az engedély nélkül készült. Ezen a gyilkosság megbízója hallható. Információinkat Brády Zoltán sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánta.
Ismeretes: Fenyő Jánost 1998. február 11-én lőtte agyon Budapesten, a nyílt utcán egy mindmáig ismeretlen tettes.
Mutatjuk Orbán Viktor legújabb bejelentéseit - élőben a rádióinterjú