Felülvizsgálati kérelmet nyújt be a Legfelsőbb Bírósághoz az Élet és Irodalom (ÉS), miután a Fővárosi Ítélőtábla múlt csütörtökön jogerősen helyreigazításra kötelezte a hetilapot – nyilatkozta Csapó Annamária, az ÉS jogi képviselője a Népszavának. Hozzátette: minden jogorvoslati fórumot végig kell járniuk cikksorozatuk ügyében. Ismeretes, a másodfokú bíróság azt állapította meg, hogy az újság által jelzett időpontokban a Szárhegy dűlő Kft. nem tartott taggyűléseket, így azokról jegyzőkönyv sem készülhetett. A hetilap tehát valótlanul hivatkozott a taggyűlések jegyzőkönyveire. Kolláth György alkotmányjogász arról beszélt, hogy a felülvizsgálati kérelemhez érdemi jogszabálysértést kell igazolni, és ilyen szerinte található az ítéletben, de azt nem árulta el, mely részében.
Karas Mónika, a Szárhegy dűlő Kft. jogi képviselője ezzel szemben lapunknak úgy nyilatkozott, hogy a felülvizsgálati kérelem valódi oka nem az ítélet jogszerűtlenségében keresendő, inkább abban, hogy a bíróság által elmarasztalt ÉS próbálja minél tovább melegen tartani az ügyet. Hozzáfűzte: a felülvizsgálati kérelem nem halasztó hatályú, a helyreigazítást le kell közölnie a hetilapnak.
Mint arról beszámoltunk, a hamis állításokat tartalmazó, Tokaji borcsaták című cikksorozat szerzője, Rajnai Attila havi háromszázezer forintnyi közpénzt vesz fel a szocialista vezetésű Bács-Kiskun megyei önkormányzattól többek között cikkek médiában való elhelyezéséért.
Századvég: Őrzi vezető szerepét a Fidesz-KDNP