Védők faggatták a kecskeméti maffiaper védett koronatanúját, Slobodan S.-t tegnap a Bács-Kiskun Megyei Bíróságon. A tanácsvezető bíró az egyik ügyvéd kérésére ismertette a Szerb Köztársaság belügyminisztériumának átiratát, amely szerint a tanú egy bűnszervezet vezetője. Fő tevékenységük fegyver- és lőszercsempészet, emberkereskedelem, prostituáltak futtatása, adásvétele. Az irat szerint a szerb csoport tagja volt a hatodrendű vádlott, Endrigo N., valamint a tizenegyedrendű vádlott, Vladimir S., illetve az egyik vádalkut kötött egykori gyanúsított, Sz. Zoltán és a szökésben lévő L. László. A védő kérdésére a tanú elmondta, hogy az átirat tartalma csak részben igaz, mert ők csak a fegyvercsempészetben vettek részt, a többi bűncselekmény miatt soha nem számoltatták el őket Szerbiában. A férfi a múltjáról kérdésre még annyit árult el, hogy két évig zsoldos volt Szerbiában.
Kiderült az is, hogy Slobodan S. a négy főnöknek mondott férfi mellett személyitestőr-szolgálatot vállalt el. Ez nem volt rendszeres – állította a tanú –, csak amikor fontos emberekkel találkoztak. Egyik ilyen eseményként említette azt, amikor Tasnádi Péter tavaly tavasszal kiszabadult a börtönből, s egyből a banda főhadiszállásának tartott Zsiráf étterembe igyekezett. A szerb férfi állítása szerint neki is ott kellett lennie ekkor, mert a négy és fél évre ítélt vállalkozó a bűnszervezet főnökével, az elsőrendű vádlottal, R. Lászlóval találkozott.
Ismeretes: R. Lászlót és tíz társát bűnszervezetben elkövetett fegyvercsempészettel és emberölés előkészületével vádolják. Az ügyészség szerint a csoport T. Tibor Balaton-felvidéki vállalkozót akarta meggyilkolni, hogy átvegye üzleti érdekeltségeit. Tervük végrehajtásához a fegyvereket Szerbia-Montenegróból szerezték be a bűnbanda tagjai.
Rendbontás a tárgyalóteremben. Két kisebb közjáték zavarta meg a tegnapi tárgyalást. Az egyik védő arról kérdezte a szerbet, hogy van-e benne előítélet a magyarokkal szemben. A bíró viszont nem engedte a tanúnak, hogy válaszoljon. Később a másodrendű vádlottat, M. Pétert és az éppen vallomást tevő Slobodan S.-t kellett a bírónak rendreutasítania, mert az utóbbi azt állította: a vádlott megsértette.