Fenyő-ügy: bizonyíték lett a Számvetés

2005. 07. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Feldolgozta, értékelte, majd a bizonyítékok közé csatolta a rendőrség Brády Zoltán Számvetés című hatrészes dokumentumfilmjét, amelyben egyebek mellett a Fenyő-gyilkosságról esik szó – értesült lapunk. A hét éve meggyilkolt médiamogul egykori barátja, Perczel Tamás pszichológus utolsó napjairól készült sorozat vágatlan verzióját még májusban foglalta le a rendőrség, mert azon a merénylet megbízójára nézve bizonyító erejű adatok szerepeltek. A rendőrség ezt Perczel Tamás tanúvallomásaként használja föl a büntetőeljárásban. Az azóta elhunyt pszichológus az emberölés lehetséges verzióit, hátterét, körülményeit veszi számba Fenyő János bizalmasának szemszögéből.
A lefoglalás után lapunknak egy magas rangú rendőrtiszt úgy kommentálta a filmen lévő adatok igazságtartalmát: „Perczel beletrafált”. Az e cikk írója által is megtekintett filmen egyébként a pszichológus a médiavállalkozó személyes konfliktusairól szolgáltat hátteret.
*
A professzor beszél az egykori bankvezérről, akinek védelmében magas rangú rendőri vezető állt ki azért, hogy Fenyő békén hagyja. Megemlít egy televíziós producert is, akivel Fenyő haláláig küzdött. De szó van az akkori politikai döntéshozókról is. A bűntény után öt nappal kihallgatták tanúként a tudóst, de akkor jobbára csak a szabvány húsz kérdést tették föl neki.
Magas rangú rendőrségi vezetők szerint a hét évvel ezelőtti politikai szereplők vetettek gáncsot a nyomozásnak, illetve vitték az ügyet a megszüntetésig. A rendőrségnek ugyanis voltak bizonyítékai, nemcsak az elkövetői, de a megbízói oldalról is. Igaz, a külföldi tettesek még aznap átlépték a határt, de ez a nemzetközi együttműködési szerződések korában nem lehetett volna gond. Emlékezetes: a gyilkossággal összefüggésben megszólaltak az akkori politikai vezetők is. Horn Gyula miniszterelnök Kuncze Gábor belügyminiszternek címezve kijelentette: „Ami ma Magyarországon van, az nem közbiztonság, nem az, amit elvárnak az állampolgárok.”
Ismeretes: Fenyő Jánost, a Vico-birodalom vezetőjét 1998. február 11-én lőtte le Budapesten az utcán egy mindmáig ismeretlen támadó.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.