Az aneszteziológus szakaszszisztenst, K. Gyulát azzal vádolja az ügyészség, hogy négy éve egy svájci–magyar állampolgárságú nő öngyilkosságához nyújtott segítséget. A férfit bizonyítottság hiányában első fokon felmentették, de a Fővárosi Bíróság tavasszal megalapozatlanság miatt hatályon kívül helyezte a döntést. A tegnap újrakezdett perben a vádlott nem kívánt vallomást tenni, csupán kijelentette: nem érzi magát bűnösnek.
A vád szerint K. Gyula egy magánklinika aneszteziológus szakasszisztenseként bizalmas viszonyba került a svájci–magyar állampolgárságú pácienssel, aki addig hat plasztikai műtétet végeztetett magán. A nő ráadásul további beavatkozásokat tervezett. A későbbi áldozat többször öngyilkossági kísérletet követett el Svájcban, ahol pszichiátriai kezelés alatt is állt. Az asszisztens egy alkalommal húsz doboz nyugtatót szerzett a nőnek, aki ezzel nem elégedett meg, s négy éve azt az ajánlatot tette K. Gyulának: annyi gyógyszert hozzon, amennyi elég az öngyilkossághoz, cserébe megkapja nagy értékű autóját. A Pontiac Firebirdöt elvitték egy autókereskedésbe, ahol írtak egy szerződést, amely szerint a kocsiért járó kétmillió forint K. Gyulát illeti meg. A férfi még aznap altatót és véralvadásgátlót szerzett, az autóban ülve kanült helyezett a nő csuklójába, s elmagyarázta, hogy az infúziót és a gyógyszert milyen sorrendben kell alkalmazni. Ezek után elváltak, a nő egy fővárosi hotelbe hajtott, ahol végül öngyilkos lett.
A tegnapi tárgyaláson felolvasott vallomásában K. Gyula elmondta: zavaros, labilis személyiségnek ismerte meg a svájci hölgyet, de az efféle gondok nem voltak kirívók a klinikán. Sokat beszélt neki a külföldön elkövetett öngyilkossági kísérleteiről, amelyek miatt gyógyszereken élt. Az asszisztens szerint a páciens érzelmileg zsarolta őt azzal: akkor is öngyilkos lesz, ha nem hoz neki gyógyszert. Azért adta neki oda a halálos adagot – mondta vallomásában a férfi –, mert nem hitte el, hogy képes lesz a nő végezni magával. Sőt arra számított, hogy ha átadja a gyógyszereket, a páciens letesz a tervéről. Végül azzal váltak el a kocsiban, hogy majd hívják egymást.
A tragédia után néhány nappal a nő hozzátartozói keresték meg K. Gyulát, hogy mondja el, mit adott a nőnek, ugyanis az mérgezésben halt meg. A vádlott nem hitte el, hogy a külföldi páciens egyedül lett öngyilkos. A holttest helyzetéből, illetve abból, hogy a nő nem tudta volna magának adagolni a különféle gyógyszereket, s kezelni az infúziót, egy harmadik személy közreműködésére következtetett.
A bűncselekményt a törvény egyébként öt évig terjedő szabadságvesztéssel bünteti. A bíróság november másodikára napolta el a tárgyalást.
Magyar Péter mellébeszélt, nem válaszolt arra a kérdésre, ki a Soros-ügynök