Korrekcióról vagy már-már trendfordulóról kell beszélni – tanakodtak tegnap a kisbefektetők a pesti tőzsdezárást követve. Bizonytalanságuk érthető volt, hiszen a tegnapi és a hétfői napon a BUX-ot és a vezető részvényeket egy határozottan erős vételi hullám drágította. Elemzők viszont a magyar index 19 ezer pontra visszaesésével számolnak, így jelenleg a piac minden fronton megosztott. A tegnapi kereskedés során a BUX a nyitáskori gyengülést leszámítva folyamatos emelkedésen esett át, az indikátor előbb a 20 600, majd a 20 800 pontos szintet ostromolta, majd napi csúcsa közelében, 20 844,73 ponton zárt, ami 426,55 pontos növekedésnek felelt meg. A 2,09 százalékos emelkedés 12,4 milliárd forintos forgalom mellett alakult ki, a legnagyobb érdeklődést – négymilliárd forint – a három százalékkal dráguló OTP papírjaira regisztrálták. A pénzintézet részvényeinek árfolyamát a társaság felértékelésével magyarázták az elemzők. A pénteki gyorsjelentést követve a szakértők górcső alá vették az OTP Bank Rt.-t, és arra az elhatározásra jutottak, hogy a bank részvényei jelenleg túl olcsók, azaz alulértékeltek. A Morgan Stanley (MS) befektetési társaság szerint az OTP a legjobb fejlődő piaci banki részvény, a legvonzóbb befektetési célpontként számon tartott pénzintézeti papír. Az MS a korábbi 7717 forintos célárfolyamát 8743 forintra emelte. Hasonlóan felminősítette az OTP-t a KBC Bank is: a belga befektetési bank elemzője 9245 forintos célárfolyamot határozott meg a magyar pénzintézet részvényeinek. A KBC egyúttal jelezte, hogy az idei évre 154,8 milliárd forintos eredményt várnak az OTP Banktól.
Miközben az elemzők és a befektetők az OTP növekedési kilátásaival foglalkoztak, addig a HSBC – a Lehman Brothers leminősítését követve – alulsúlyozásra módosította a Mol-papírokat. A HSBC egyúttal 21 ezer forintos célárat határozott meg a magyar olajipari cég részvényeire. A Mol papírjai tegnap 270 forinttal drágulva 20 200 forinton zártak. Átvilágították a Magyar Telekomot is, ennek során az Erste Bank 1100 forintos részvényenkénti árat vár a távközlési papírtól. A felminősítés hatására az MTelekom részvényei 2,8 százalékkal drágultak. Követte a növekedési trendet még a Richter, az Egis, az FHB és az Antenna Hungária. Az Egis 3,53 százalékkal, a Richter 280 forinttal drágult. A nap nyertese a Synergon lett 5,44 százalékos javulásával. A pesti indikátor növekedésével ellentétes árfolyamok alakultak ki viszont a nemzetközi tőkepiacokon, a DAX ugyan sokáig növekedést jelzett, de a nap végéhez közeledve átesett előző zárást jelző határvonalán. Tartósan lefelé mozgott az FTSE is, a brit mutató 0,4 százalékot gyengült a nap végére.
Terjeszkedik a PKO Bank Polski. A legnagyobb lengyel kereskedelmi bank, a PKO Bank Polski kelet-európai terjeszkedési terve akvizíciós elemeket is magában foglal – jelentette ki Andrzej Podsiadlo ügyvezető a Reuters hírügynökségnek. Részletekkel nem szolgált az elképzelésekről, mindössze annyit említett meg, hogy tüzetes vizsgálat alá vették a horvátországi, a romániai és a bulgáriai lehetőségeket. A bank vezetése az év végéig véglegesíti a hároméves stratégiai tervet. A lengyel állam 63 százalékos többségi tulajdonában lévő PKO az ország legjövedelmezőbb kereskedelmi bankja. A PKO tavaly vetette meg a lábát az ukrán piacon a Kredyt Bank megvásárlásával. Belföldön már rátette a kezét az Inteligo internetes bankra, és megszerezte a Bank Pocztowy postabank 25 százalékos tulajdonrészét – írta az MTI–Eco.
Március 4-i hatállyal nevezték ki Varga Mihályt