A rendőrség szerint legalább kétezren leszünk a demonstráción, mivel valamennyi napilapban megjelent a tüntetés helye és időpontja – mondta a Magyar Nemzetnek a megmozdulást szervező Csákváriné Veréb Valéria. Az egri tanárnő ugyanakkor tart attól, hogy kevesen jönnek el, mivel az emberek – különösen a pedagógusok – félnek nevüket adni egy demonstrációhoz, még ha annak céljaival egyetértenek is. Ennek egyik oka az, hogy egyes médiumok pusztán politikai indítékot keresnek a demonstráció mögött, így próbálva leplezni a megmozdulás valódi értelmét – tette hozzá. A szervezők arra kérték az oktatási tárcát, hogy biztosítson nekik áramforrást a beszédek kihangosításához, de a minisztérium ezt megtagadta. Annyit azért megengedtek, hogy két szülő bevigye az épületbe a miniszternek szánt levelet, amelyben a felvételi eljárás visszásságainak taglalása mellett lemondásra szólítják fel Magyar Bálintot. A dokumentumot a tárca egyik főosztályvezetője veszi át a szülőktől.
A felvételi eljárás kapcsán egyébként a Fidesz úgy látja, hogy az oktatási tárca azért csökkentette utólag a felvételi keretszámokat, hogy a felsőfokú tanulmányok költségeit áthárítása a családokra. Pósán László, a Fidesz oktatáspolitikusa kijelentette: Horn Gyulának és kormányának annak idején volt bátorsága a tandíj bevezetéséhez.
Gyurcsány Ferenc és Magyar Bálint azonban ezt nem merték vállalni, helyette alattomos eszközökkel érik el ugyanazt. Hozzátette, hogy a szaktárca diszkriminatív intézkedései miatt az idén 4500-zal kevesebb hallgató kerülhetett be nappali tagozatra, mint amennyi férőhely van. A politikus szerint különösen hátrányos helyzetbe került a Debreceni Egyetem, amelynek bölcsész-, jogi és közgazdászkarán is jelentős arányú létszámkurtítás történt.
Furcsaságok a felvételi statisztikában. Az Országos Felsőoktatási Felvételi Iroda nyilvánosságra hozta a vonalhúzási statisztikát, amelyből kiderül, hogy egy adott képzésre hány korábban és hány idén érettségizett diák jelentkezett, és közülük hányan nyertek felvételt. A statisztika érdekessége, hogy a korábban maturáltakat két csoportba sorolták: az egyikbe tették azokat, akik korábbi érettségi jegyüket számítják át szerzett ponttá, a másikba pedig azokat, akik az idén újra érettségiztek, és ez alapján számolták ki szerzett pontjaikat. Mindkét csoportban feltüntették, hogy a tanulók közül hányan tettek emelt szintű vizsgát, és hányan szereztek középfokú nyelvvizsgát. Kérdés, hogy az első csoportba tartozó diákoknak a statisztika szerint honnan van emelt szintű vizsgájuk, ha az idén nem érettségiztek újra. Az adatokat www.felvi.hu internetes oldal aktuális rovatában érhetik el az érdeklődők.