Újból meglepte a pesti tőzsde a befektetőket és az elemzőket, hogy a napközben több száz pontos pluszt felmutató index a kereskedés végére visszahanyatlott, és 127,34 ponttal gyengülve zárta a kereskedést. A kereskedés nagyobbik felében javuló és már-már optimistának vélt piacot az OTP-ben keletkező eladási hullám rázta meg annyira, hogy gyengüléssel zárjon a BUX. A 19,07 milliárd forintos, magasnak mondható forgalom és a délutáni eladási hullám azt sejtette, hogy a befektetők már túlértékeltnek találják a magyar piacot. Néhány napja még javulást várt az összes elemző, de tegnap a konszenzus felborult, néhányan – többek között a trendvonal.hu vezérigazgatója, Gede Balázs – azt nyilatkozták, hogy a piac megérett egy komolyabb korrekcióra. A szakember azt várja, hogy a BUX 19 ezer pont köré fog visszacsúszni, erre várhatóan a gyorsjelentéseket követő hetekben kerülhet sor. Az OTP-ről az igazgató azt közölte, hogy ahogyan a BUX „túlhúzott”, úgy az OTP, a Mol és a Richter ára is némileg magasabb árfekvésű a kelleténél. Gede hangoztatta, hogy nem elsősorban arról van szó, hogy túl drágák a részvények, hanem az időben hirtelen bekövetkezett emelkedések túlzóak. A tegnapi 3,3 százalékos OTP-zuhanást viszont nem tudta senki sem megmagyarázni. Gede Balázs rámutatott, hogy a pénzintézettől akár negyvenmilliárd forint körüli profitot vár a piac. A vezető részvények amúgy a banki papíroktól függetlenül jól teljesítettek, a kedvező eredményeket publikáló MTelekom 3,16, a Rába 0,94, a Mol 0,19 százalékkal drágult. A legtöbb kisforgalmú részvény ára jelentősen csökkent, a nap vesztese az Egis lett, 4,49 százalékos beesésével, de gyengült az Antenna Hungária, a BorsodChem és a Fotex ára is.
A Graphosoft N. V. közölte, hogy az első fél évben 446 ezer euró vesztesége volt, szemben az egy évvel korábbi, 1,9 millió euró nyereséggel. A konszolidált, nem auditált, a nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány alapján készült eredménykimutatás szerint a társaság árbevétele 12,768 millió euró volt, 17,1 százalékkal több az egy évvel korábbi, 10,9 millió eurónál. A trendvonal.hu az elmúlt napokban megvizsgált néhány kiskapitalizációjú részvényt, így a nem túl fényes gyorsjelentést közlő Egist az elemző cég 16 500 forintra, az FHB-t 1300, a Synergont 500, a Graphisoftot 1200 forintra minősítette le.
Felminősítést kapott, és vételre ajánlja az elemző társaság az econet.hu-t, az IEB-t, a Phylaxiát, valamint a Rába részvényeit. Spekulációs nyomás, vagy a társaság életében bekövetkezhető változások miatt óvatosságra inti a trendvonal.hu azokat a befektetőket, akik az Antenna Hungária, a Pannonflax, a Pannonplast részvényeit vásárolnák.
A bankközi devizapiacon a forint minimálisan gyengült, az eurót 243,45–243,50 forinton jegyezték, ami 0,10 forintos forintbeli gyengülésnek felelt meg. A nemzetközi tőkepiacok legtöbbje is lassulást mutatott, New Yorkban viszont emelkedéssel nyitott a Wall Street. A német piacon a Deutsche Telekom kedvező negyedéves eredménye, valamint a Commerzbankról szóló felvásárlási hírek okoztak volna javulást, ha a befektetők nem akartak volna nyereséget realizálni. A legnagyobb európai távközlési vállalat, a Deutsche Telekom 943 millió eurós adózott eredményt jelentett a második negyedévről, 63,4 százalékkal nagyobbat a tavalyi második negyedévi, 577 milliónál. A forgalom 2,6 százalékkal, vagyis túlnyomórészt szerves fejlődésből, 14,748 milliárd euróra emelkedett, 14,377 milliárdhoz képest. A hazai forgalom 1,8 százalékkal, 8,522 milliárd euróra csökkent, a külföldi bevétel 9,2 százalékkal, 6,226 milliárd euróra nőtt.
Március 4-i hatállyal nevezték ki Varga Mihályt