Koltai Tamás, a Fidesz Tolna megyei elnöke és Pelczné Gáll Ildikó, az ellenzéki párt alelnöke támogatásukról biztosították a paksi atomerőmű üzemidejének tervezett húszéves meghosszabbítását és az ezzel összefüggésben lévő kis- és közepes aktivitású radioaktívhulladék-tároló megépítését. Az erőmű előtt tartott sajtótájékoztatójukon ugyanakkor kijelentették, hogy a Fidesz ellenzi az erőmű magánosításának minden formáját, mert a veszélyes üzemben a költséges nukleáris biztonsági szempontokat sohasem előzhetik meg gazdasági szempontok, a magánbefektetői, nagytőkés érdekek.
Elárulták azt is: a Fidesz kezdeményezi, hogy az atomerőmű legyen része a Nemzeti Vagyonszerződésnek, és javasolja, hogy kétharmados törvény garantálja az üzem tartós nemzeti tulajdonban maradását. A szocialisták által kezdeményezett és az Országgyűlés által elfogadott törvény ugyanis a Fidesz szerint az erőmű esetében is csak az üzem átmeneti állami tulajdonban tartásáról rendelkezik.
Megjegyezték azt is: Magyarországnak jelenleg nincs egységes energiastratégiája, ezért ennek megalkotására létrehoztak egy energetikai szakértői munkacsoportot, amely segítheti a közmegegyezést is ebben az ügyben. Ilyen körülmények között a Fidesz azért nem támogatja az MVM Rt. holdingosítását, a paksi atomerőmű átalakítását, mert annak céljai nem ismertek, és nem világos az sem, hogy milyen érdekeket szolgálnak – tették hozzá.
Soha senkinek nem jutott eszébe eladni az atomerőművet, ez csak a jobboldal fantáziájában merült fel most – reagált Batiz András. A kormányszóvivő véleménye szerint Pelczné Gáll Ildikó szavai azt jelentik, hogy „egy szuperbiztos trezorra akar rátenni egy lakatot”. Hangsúlyozta, hogy az atomerőmű stratégiai cége a magyar államnak, és törvény rendelkezik arról, hogy az is maradjon. – Paks nemcsak Pakson marad, hanem Magyarországé is marad – fogalmazott.
Világosan kiderül a legújabb hangfelvételből: hazudott Magyar Péter a tüntetések költségeiről - de honnan jöhet a pénz?