A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) szerint a Szegedi Tudományegyetem Budapest Média Intézete mellett nagyobb összegű, sok hallgató szerint gyanús befizetések jellemzők többek között a Budapesti Gazdasági Főiskolára és a Kodolányi János Főiskolára is. Nagy Zoltán, a HÖOK alelnöke kijelentette: az ügyeket még ki kell vizsgálni.
A Kodolányi János Főiskola főigazgatója, Szabó Péter az Origó internetes lapnak az mondta: a főiskolán semmilyen tandíjat nem szednek, kizárólag a Szervezeti és Működési Szabályzatban rögzített díjakat, amelyek ellen az Oktatási Minisztérium sem emelt kifogást. Hozzátette: külső jogászokkal vizsgáltatták át a rendszert, akik nem találtak hibát, ezért a főiskola nem érzi magát érintettnek.
Lapunk többször próbálta elérni Roóz Józsefet, a Budapesti Gazdasági Főiskola rektorát, de az intézmény vezetője elérhetetlennek bizonyult. A rektori titkárság közlése szerint hozzájuk nem érkezett panasz, de a rektor mindhárom karon vizsgálatot indított az ügy kivizsgálására. Lapunk úgy tudja: az oktatási ombudsman már korábban is foglalkozott a Budapesti Gazdasági Főiskolán szedett díjakkal. Az ezzel kapcsolatos állásfoglalás azért nem került a nyilvánosság elé, mert a biztos segítségét kérő panaszos időközben bírósághoz fordult, Aáry-Tamás Lajos hatásköre pedig ezekre az ügyekre már nem terjed ki. A beadványozó azt sérelmezte, hogy a főiskola államilag finanszírozott képzésén az angol nyelvi kurzusért külön pénzt kértek, amelynek befizetése a beiratkozás feltétele volt.
Úgy tudjuk: az iskola azóta sem szüntette meg a jogszerűtlen pénzszedést, sőt hetvenezer forinttal megemelte a fizetendő díjat. Roóz József, az iskola rektora egyébként 2002-ben az MSZP és az SZDSZ egyik jelöltje volt az Állami Számvevőszék alelnöki posztjára.
Csurka Istvánnak mindenben túl korán volt igaza - az író-politikusra emlékeztek a Terror Háza Múzeumban