Nem engedte szabadon a Bács-Kiskun Megyei Bíróság tanácselnöke tegnap, az év utolsó tárgyalásán a kecskeméti maffiaper vádlottjait. Ügyvédjeik ugyanis az előzetes letartóztatásuk megszüntetésére tettek indítványt. Többek között azzal érveltek, hogy mivel lényegében lezárult a bizonyítási eljárás, nem kell attól tartani, hogy azt a vádlottak akadályoznák, vagy meghiúsítanák. Az egyik védő szerint érthetetlen, hogy amíg egy veszprémi, cigarettacsempész bűnszervezet tagjai a vezető kivételével szabadlábon védekeznek, addig a kecskeméti maffiaper vádlottjait másfél éve rács mögött tartják. Az ügyész úgy vélte, a bűncselekmények tárgyi súlya, illetve az ezekért kiszabható akár húsz év szabadságvesztés sem teszi lehetővé a vádlottak hazaengedését. Hangsúlyozta: sok különbség van – főleg működésükben – a bűnszervezetek között, ráadásul R. Lászlóék vezető szerepet vállaltak a csoportban. Ezért kérte az indítványok elutasítását, aminek a bíró helyt adott.
A büntetőper januárban folytatódó tárgyalásán a perbeszédek előtt már csak két szakértői véleményt ismertet a bíróság. A vérnyomszakértőnek azt kell megállapítania, hogy az Újpalotán megtalált Kalasnyikovokon, illetve vadászpuskán talált DNS-maradványok azonosak-e valamelyik vádlott mintáival. Egy hangszakértőt pedig azért rendelt ki a bíróság, hogy azonosítsák az egyik telefonbeszélgetés hátterében megszólaló férfit, aki azt közli a vonal egyik végén beszélő Szlobodan Sztojanoviccsal: „kézigránát is kellene”. Az azóta eltűnt, védett szerb koronatanú korábbi vallomásában azt állította, hogy R. Lászlóé a hang.
Emlékezetes: R. Lászlót és tíz társát bűnszervezetben elkövetett fegyvercsempészettel és emberölés előkészületével vádolja az ügyészség.
Megszüntetett eljárás. Bizonyítottság hiányában a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal megszüntette a vizsgálatot a kecskeméti maffiaügyben nyomozó két rendőrtiszt meggyilkolását tervező ismeretlen tettesek ellen – tudtuk meg. Az emberölés előkészülete miatt indult nyomozás azért nem vezetett eredményre, mert a hatóságnak nem sikerült elegendő bizonyítékot összegyűjtenie a vádemeléshez. Az ügynek egyébként gyanúsítottja sem volt.