Gál Róbert jól állt a lábán a talajon

Szűk fél évvel azután, hogy a debreceni tornász Eb-n Berki Krisztián lólengésben arany-, Gál Róbert pedig talajon bronzérmes lett – egyaránt várakozáson felül teljesítve –, a magyar válogatottat jelentő duó a melbourne-i Rod Laver Arénában tulajdonképpen még javított is kontinensünkön elfoglalt pozícióján. Ezzel együtt a világbajnokságon Gál a harmadik, Berki a negyedik helyen zárt.

2005. 11. 28. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Időnként tényleg az utolsókból lesznek az elsők, legalábbis férfi talajon a brazil Hypolito nyolcadik helyen került be a nyolcas fináléba, ám itt már ő volt a legjobb a 9,675 pontos gyakorlatával. Az ezüst a kanadai O’Neillhez (9,625) került, bronzból pedig a dobogó harmadik fokán előálló holtverseny okán kettőt kellett verni, a kínai Liang Fu-liang (9,587), valamint az öreg kontinensünk becsületét megmentő Gál Róbert (9,587) számára. Gál 2003-ban már közel került a vb-dobogóhoz, Anaheimben azonban ugrásban lett negyedik. Tavaly az olimpián szintúgy ugrásban vitte többre, 6. volt, s Melbourne-ben is majdnem döntős volt ezen a szeren is: 10. lett. Idén viszont a talajon jött ki a lépés igazán számára.
– Azzal a célkitűzéssel érkeztem a világbajnokságra, hogy legalább az egyik szeren jussak be döntőbe. Nem tagadom, hogy a bronzéremmel már az elején kiegyeztem volna, így most nagyon boldog vagyok. Úgy látszik, jót tett, hogy a selejtező után kipihentem magam – árulta el a KSI 26 éves versenyzője.
Berki Krisztián regnáló Európa-bajnokként, s két idei Világkupa-verseny megnyerését követően Gálnál jobb esélyekkel pályázott az éremre, s amikor a lólengés döntőjében hetediknek szólítva már a gyakorlata vége felé járt, a magyar csapat vezetése biztosra is vette, hogy megvan a medál, és csak a színe kérdéses. Berki, ahogy idén már többször, most is lenyűgözően varázsolt a kápákon, mígnem picit megbillent, ami nem kerülhette el a pontozók figyelmét. A román Suciu (9,700) és a japán Kasima (9,687) mögé így is a harmadik helyre tették a fehérorosz Ignatoviccsal egyetemben (9,650-9,650), ám utolsókét jött a favorit kínai Hsziao Csin, aki az egész vb legmagasabb pontszámával, 9,850-del elvitte az aranyérmet. Berkinek így be kellett érnie a negyedik hellyel. A selejtezőben bemutatott „biztonsági” gyakorlatára amúgy 9,700 pontot kapott, amivel a döntőben ezüstérmes lehetett volna, s ezen még morfondírozhatunk, ahogy Berki is tette.
– Látva a pontszámokat, így utólag kicsit bánt az eredmény, hiszen éremért jöttem ki, de úgy gondolom, holnapra már jó hangulatban leszek. Még csak húszéves vagyok, s szerintem ebben a korban a világbajnoki negyedik hely egész jó eredmény. Örülök Robi sikerének, és azt hiszem, hogy magyar szempontból sikeres világbajnokságon vagyunk túl – nyilatkozta Berki kevéssel a döntője után.
Ez így is van, de akadnak, akik még jobban örülhetnek: ki hitte volna, hogy a férfiaknál két szlovén világbajnokot avatnak, korláton Petkovsek, nyújtón Pegan révén, s utóbbi 31 évesen kapaszkodik fel a csúcsra. Ami ahhoz is adalék, hogy Berki sem maradt még le semmiről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.