Vidéken jobb a helyzet

2005. 11. 09. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A legtöbb vidéki közszolgáltató a lakosság részére is lehetővé teszi, hogy akár utánfutóval, vagy zsákokban is sittet szállítsanak a szemétlerakó telepekre. Ezért általában a vállalkozóktól is beszedett, súly szerint számított tarifát kérik el a lelkiismeretes polgároktól, a számla a kis mennyiségre való tekintettel általában ezer forint alatt marad. Ha tehát valaki veszi a fáradságot, hogy autóba, utánfutóra rakja az építési törmeléket és más lomokat, jobban teszi, ha azt az erdő széle helyett a néhány tíz kilométeren belül található hulladéklerakóig fuvarozza. A telepekről többnyire a polgármesteri hivataloknál is kapható információ.
Lapunk munkatársai megtudták: van, ahol a szerényebb mennyiségű sittért fizetni sem kell. Debrecenben például 200 kilogrammig, illetve egy köbméterig évente egyszer nem kell fizetni a tiszta építési törmelék lerakásáért. Ezen túl a tiszta építési törmelék tonnáját 1000 forintért boríthatja ki a debreceni polgár az A. K. S. D. Kft. hulladéktelepén, a szennyezett sittért viszont 2500 forintot kérnek. A depónia hétközben késő estig nyitva tart, és szombaton is van lerakási lehetőség.
A Kaposvári Városgazdálkodási Rt. kommunikációs vezetőjétől arról értesültünk: a dunántúli városban családonként évente egy alkalommal, egy köbméternyi csempe vagy egyéb bontásból visszamaradt anyag saját utánfutóval elszállítható, és térítés nélkül ott hagyható a város szeméttelepén. Az ingyenes hányad biztosítására egyébként jogszabályi lehetőség van, amivel Kaposvár vezetése élt is – tudtuk meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.