A legtöbb vidéki közszolgáltató a lakosság részére is lehetővé teszi, hogy akár utánfutóval, vagy zsákokban is sittet szállítsanak a szemétlerakó telepekre. Ezért általában a vállalkozóktól is beszedett, súly szerint számított tarifát kérik el a lelkiismeretes polgároktól, a számla a kis mennyiségre való tekintettel általában ezer forint alatt marad. Ha tehát valaki veszi a fáradságot, hogy autóba, utánfutóra rakja az építési törmeléket és más lomokat, jobban teszi, ha azt az erdő széle helyett a néhány tíz kilométeren belül található hulladéklerakóig fuvarozza. A telepekről többnyire a polgármesteri hivataloknál is kapható információ.
Lapunk munkatársai megtudták: van, ahol a szerényebb mennyiségű sittért fizetni sem kell. Debrecenben például 200 kilogrammig, illetve egy köbméterig évente egyszer nem kell fizetni a tiszta építési törmelék lerakásáért. Ezen túl a tiszta építési törmelék tonnáját 1000 forintért boríthatja ki a debreceni polgár az A. K. S. D. Kft. hulladéktelepén, a szennyezett sittért viszont 2500 forintot kérnek. A depónia hétközben késő estig nyitva tart, és szombaton is van lerakási lehetőség.
A Kaposvári Városgazdálkodási Rt. kommunikációs vezetőjétől arról értesültünk: a dunántúli városban családonként évente egy alkalommal, egy köbméternyi csempe vagy egyéb bontásból visszamaradt anyag saját utánfutóval elszállítható, és térítés nélkül ott hagyható a város szeméttelepén. Az ingyenes hányad biztosítására egyébként jogszabályi lehetőség van, amivel Kaposvár vezetése élt is – tudtuk meg.
Orbán Viktor: Három év alatt közel 40 százalékos minimálbér-emelés