Bár az úgynevezett GDP-arányos összes bankhitel folyamatosan emelkedik – a mutató a 2001 végi 33 százalékról 2005. szeptember végére 50 százalékra bővült –, még nem érte el optimális nagyságát. Mindez a Magyar Bankszövetség a bankszektorra vonatkozó, első háromnegyed évre vonatkozó összefoglalójából derül ki.
Az anyag többek között részletezi, hogy a teljes hitelállományon belül a kisebb arányú háztartási pénzügyi kölcsönök gyorsabban nőnek, mint a vállalkozói hitelek. Utóbbin belül a fogyasztási hitelek növekedési üteme meghaladja a nagyobb tömegű lakáshitelekét.
Úgy tűnik, a bankszövetség adatai szerint megdőlt az a tézis, hogy a magyarországi pénzintézetek csak a tőkeerős, jelentős anyagi fedezettel bíró nagyvállalatokat finanszírozzák, a kimutatások alapján ugyanis a kis- és közepes vállalkozói (kkv) hitelek gyorsabban növekednek, mint a blue chip-szektoré. Olyannyira, hogy a kkv-hitelek ma már meghaladják a nagyvállalati állományt, egészen pontosan 54 százalékos a hányad. A szervezet statisztikája alapján jelentősen csökkent a banki nyereségdinamika. 2005 első háromnegyed évében a pénzintézetek adózás utáni eredménye nagyjából egyhatodával nőtt, míg egy évvel korábban egyharmadával, az azt megelőző évben pedig több mint a felével bővült.
Autópályán cserélt kereket egy férfi Komáromban