A visszaélés gyanújának árnyéka vetődött az egyik legnagyobb állami egészségügyi beszerzésre: ma már több cégvezető is állítja, hogy az Egészségügyi Minisztérium úgy írt ki közbeszerzési eljárást 8 milliárd forint értékben altató- és lélegeztetőgépekre, valamint betegőrző monitorokra, hogy a feltételeket csak egy konkrét vállalkozás tudja teljesíteni.
Tóth János, a Medirex Rt. elnök-vezérigazgatója lapunknak elmondta: cégük is lehetséges pályázója az ez évi tendernek, ám szerintük a minisztérium a pályázati kiírással egy ismert cég termékeit előnyben részesítette, ami sérti a piaci versenyt. Mint mondta: a magyar egészségügynek égetően nagy szüksége van ezekre az eszközökre, ám a beszerzés mikéntje megkérdőjelezhető.
Nem csak ez az egy cég élt kifogással. Másik kettő is – a Tyco Healtcare Group Ag. és az Innomed Medical Rt. – a Közbeszerzési Döntőbizottsághoz fordult, s kérte, hogy nyilvánítsák semmisnek a tendert. Döntés a napokban várható, ám közben az egészségügyi tárca visszavonta a pályázati kiírást. Rácz Jenő szakminiszter állítja: nem azért, mert egyetértenének a vádakkal.
Mint mondta: gyakran előfordul, hogy vádakat kreálnak azok a cégek, amelyek nem tudnak megfelelni a magas követelményeknek. Az új tendert hamarosan közzéteszik – közölte Rácz Jenő, kérdés, hogy a kifogással élő cégek azután mit lépnek majd. A kormány a gépeket tartós bérletbe venné, a bérlés s a javíttatás költségeit átvállalná az intézményektől.
Jordán Tamás elmondta, mit gondol arról, hogy Magyar Péter őt is megsértette