Különös módon nem nyilatkozott a taszári bázis parancsnoka a sajtónak az egykori katonai központ és repülőtér pénteki bezárásáról. A bázis parancsnoksága még a Magyar Távirati Irodával (MTI) is azt közölte hétfőn, hogy Karancz János „csak a helyi sajtónak nyilatkozhat”. A Honvédelmi Minisztérium (HM) szintén nem kívánta tájékoztatni Taszárról a távirati irodát. Kiss Dezső, a HM sajtótisztje lapunknak ezzel kapcsolatban arra hivatkozott, hogy már többször és rendszeresen beszámoltak a taszári alakulat felszámolásáról és az ott szolgálók helyzetének rendezésére tett erőfeszítéseikről. A HM „belső szabályzói” szerint azonban az alakulatok parancsnokainak jogköre és felelőssége a helyi sajtóval való együttműködés. A parancsnok ennek megfelelően hívta meg a helyi sajtót egy helyi eseményre. Azt pedig, hogy a HM nem zárkózott el az információadás elől, szerinte bizonyítja, hogy az említett MTI-tudósítás is idézte a tárca államtitkárát.
A Kapos Bázisrepülőtér pénteki ünnepi állományülésére viszont lapunk sem kapott meghívót, tudósítónk helyi források alapján írt az eseményről. Erről ugyanis kizárólag a Somogyi Hírlap és a kaposvári városi televízió számolhatott be, az MTI is ezekből a sajtóorgánumokból merítette információit. A megyei újság értesülései szerint nyolcvan közalkalmazottnak és több mint száz szerződéses katonának egyelőre nincs munkahelye a bázis bezárása miatt.
Mint ismeretes, 2001 elején úgynevezett „iraki önkéntesek” kiképzését kezdték meg Taszáron. Eredetileg 3000 „irakit” készítettek volna fel, de végül a közlések szerint 72 személy távozott el a táborból egy szállítórepülővel. Taszárt egyes külföldi lapok az utóbbi időkben összefüggésbe hozták a CIA által üzemeltetett állítólagos kelet-európai fogolytáborokkal is.
Botrányos viselkedése miatt több mint 14 millióra büntették Gyurcsányt