Tizenháromezer új kollégiumi férőhely készül el 2007 közepéig a 2002-ben indult program keretében, s ezenkívül húszezer férőhely újul meg a jövő év végéig – közölte az oktatási miniszter. Magyar Bálint szerint ez azt jelenti, hogy csaknem negyedével bővül a kollégiumi férőhelyek száma a 2002-i állapothoz képest. Emlékeztetett: a Fidesz-kormány csupán 2500 kollégiumi férőhelyet épített, illetve újított fel. Magyar szerint 2002 és 2008 között mintegy 230–250 milliárd forint magántőkét vonnak be a magyar felsőoktatásba.
A Fidesz szerint azonban Magyar Bálint akarnok, megalomán elképzelései kaotikus állapot kialakulásához vezettek a felsőoktatásban. Az érettségi- és felvételibotrány, a sorozatos alkotmánybírósági elmarasztalások és a megszorítások mára a működőképességük szélére sodorták az intézményeket. Sió László, a párt oktatáspolitikai műhelyének vezetője szerint a polgári kormány időszakában mintegy ötezer kollégiumi férőhely épült fel, illetve újult meg. Emlékeztetett rá, hogy a 2002-es kormányprogramban tízezer új férőhelyet ígértek a ciklus végéig a szocialisták és a szabad demokraták, ám a mandátumuk lejártáig ennek legfeljebb a fele valósul meg, az is magántőkéből, ami az egyetemek végleges eladósodásához vezet. A Fidesz szerint újra kell gondolni a felsőoktatási infrastruktúra-fejlesztési programokat, hogy azok elsősorban az egyetemek és a hallgatók érdekeit szolgálják.
Tegnap Arató Gergely, az oktatási tárca politikai államtitkára adta át a 720 millió forintból felújított protestáns felsőoktatási kollégiumot a fővárosban. A Magyar Protestáns Tanulmányi Alapítvány még az Orbán-kormánytól kapta meg a XII. kerületi ingatlant, és a kabinet arról is szerződést kötött, hogy az állam mennyit költ az épületre. A kormányváltás után két évet csúsztak a munkálatok.
A 2025-ös büdzsé megalapozza a dinamikus bérnövekedést